Wątek: DnD 4 edycja
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-06-2008, 06:16   #16
Qumi
 
Qumi's Avatar
 
Reputacja: 1 Qumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetny
Uzupełnię może trochę ten tekst, jako, że już sobie ściągnąłem te podręczniki:

-klasy są bardzo podobodne - wszystkie podążają tym samym schematem, tylko na pierwszym poziomie dostają klasowe zdolności specjalne jak bonus do rzutów obronnych a później wybierają już tylko moce dostępne dla klasy

-jeśli chodzi o rasy to nie ma już epp, po prostu jakby rasy potworów były osłabione jeśli chodzi o bonusy, a w księdze potworów pod koniec znajduję się takie statystki dla graczy, którym nie wystarczają podstawowe, jest tam np. gnom czy kobold.

-tak moce zadają dużo mniej obrażeń, natomiast klasy mają dużo więcej punktów życia, nie ma już rzucania kostką, masz stałą wartość i dodajesz do niej mod z budowy.

-ciekawe rozwiązanie to alternatywne premie, mam na myśli przez to, że zamiast mod z zręczności do KP możesz dodać mod z intelektu, albo zamiast roztropności do woli możesz dodać z charyzmy,itd

Tyle, więcej mi się nie chce pisać po 6 rano :P
 
Qumi jest offline