Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-06-2008, 22:15   #45
Avaron
 
Avaron's Avatar
 
Reputacja: 1 Avaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetny


[MEDIA]http://rajdandrzejkowy.googlepages.com/02ConcerningHobbits.mp3[/MEDIA]

Olej na wielkiej, poczerniałej ze starości patelni zaskwierczał raźno. Już cebulka rumieni się i zwija w olejowej kąpieli. Jedno jajko, teraz drugie i mendel cały! Jak fryga uwijał się Tedd Butterbur po swej wspaniałej kuchni. Mieszał, kroił, zaglądał do pieca i smakował siorbiąc głośno. A przy tym śpiewał donośnym barytonem, piosenkę, o której przypomniał mu Orendil:


„Hej, Winkle, gdzie się włóczyłeś, co?'"
Niejeden pytał go kiep.
„Najadłem się, że ledwie żyję,
Bo jadłem kramowy chleb!"
„Ale gdzie w Shire pieką ten cud?"
Pytają: „Czy może w Bree?"
Lecz Winkle odparł: „Pytaj zdrów
Ja nie powiem ci".
Ja wiem i tak" - rzekł Wścibski Jack,
Widziałem ciebie i już.
Na grzbiecie stary troll cię niósł
Aż do Dalekich Wzgórz.


Nagle przerwał w pół zwrotki! Krzaczaste brwi zmarszczył i rycząc niczym raniony oszczepem niedźwiedź skoczył ku kipiącej zawartości wielkiego garnka! Cóż to była za walka! Garnek dygotał cały, na lewo i prawo plując wrzątkiem i kaszą. Tedd niczym rycerz w kopię uzbroił się w ścierkę i jak nie schwyci za gorące ucha! Sapiąc, czy to z wysiłku czy też ze złości, zestawił potężny gar z ognia. A tu już jajecznica doszła do tej unikalnej konsystencji, jaka znana jest tylko najwybitniejszym mistrzom patelni! Szybko, więc do misek z nią i gościom w te pędy zanieść! Bo nie ma większej zniewagi dla porządnego oberżysty niźli zimna jajecznica!

Gorąca jajecznica na cebulce i boczku! Już Tedd Butterbur niósł pełne miski! Po całej sali niósł się ten delikatny aromat, który sprawiał, iż gościom ślinka ciekła nie tylko w przenośni! Do tego grube pajdy ciepłego, świeżo upieczonego chleba. Garniec złocący się w świetle poranka masłem i półmisek pełen ostrego koziego sera.

- Jedzcie i pijcie! - Rzekł gospodarz rozstawiając przed Wami dzbany świeżo udojonego mleka, a twarz jaśniała mu radością -Długi dzień przed nami!
 
__________________
"Co będziemy dzisiaj robić Sarumanie?"
"To co zwykle Pinki - podbijać świat..."
by Marrrt

Ostatnio edytowane przez Avaron : 13-06-2008 o 22:17.
Avaron jest offline