Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-06-2008, 12:22   #3
nonickname
 
nonickname's Avatar
 
Reputacja: 1 nonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputację
Kucharz
"Jak mogłeś dodać do penne carbonara śmietanę z mleka kozy?! Bluźnierca!"
W dzisiejszych czasach jedzenie jest traktowane jak paliwo. I smakuje często tak samo. Dlaczego ludzie zapomnieli o tym, że posiełek może być przyjemnością? I to jedną z nielicznych które nam dziś pozostały...

Cechy:

Zupa z cegły
Jeżeli jest w pobliżu jest coś co nadaje się do zjedzenia, to kucharz wie gdzie to znaleźć. Ba! Przyrządzi Ci z tego posiłek, który nawet zjesz ze smakiem. I nie porzygasz się po nim (chyba). Tylko nie patrz jak gotuje. Nie radzę. Składniki takie jak tynk , robaki i solone obuwie trafiają się zbyt często. Składniki posiłku są hipotetycznie niejadalne, ale każdy kto zda problematyczny test morale, może raczyć się posiłkiem. Ilość porcji jaką jest w stanie przyrządzić kucharz określana jest przez ilość składników jaką uda się znaleźć.

A na śniadanie coś perwersyjnego - Jajka na boczku...
Gracz zna się na tradycyjnej kuchni sprzed wojny. Potrafi przyrządzić prawie każdą potrawę opisaną przed wojną w jakiejś książce z przepisami, jeśli ma odpowiednie składniki(uwaga dla grających Kanibalami z Kolorado - człowiek jest substytutem mięsa wołowego lub wieprzowego). A więc kucharz upiecze chleb, zrobi ravioli, dobierze wino do mięsa, może tez upędzić trochę bimbru jak będzie miał dość przeterminowanych landrynek i odpowiedni sprzęt. W związku z tym, iż kultura przedwojenna to w dużej mierze kuchnie, gotowanie i jedzenie, a nasz kucharz jest tu Mistrzem, przez duże M - testy dotyczące wiedzy o świecie sprzed wojny mogą być co najwyżej trudne.


/Bardzo proszę zwracać większą uwagę na ortografię i sprawdzać posty przed wysłaniem.
-M-


Milly, dziękuję za uwagę. Ja po prostu nie zdążyłem sprawdzić posta. Zawsze tak piszę, potem czytam i edytuję, bo w opublikowanym łatwiej mi się błedy sprawdza. Po prostu mnie ubiegłaś . A teraz taki kolorowy ten post jakbym pisał go po LSD...
 
__________________
Arkham Radio

Ostatnio edytowane przez nonickname : 18-06-2008 o 12:49.
nonickname jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem