Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-06-2008, 21:09   #55
Keth
 
Keth's Avatar
 
Reputacja: 1 Keth jest na bardzo dobrej drodzeKeth jest na bardzo dobrej drodzeKeth jest na bardzo dobrej drodzeKeth jest na bardzo dobrej drodzeKeth jest na bardzo dobrej drodzeKeth jest na bardzo dobrej drodzeKeth jest na bardzo dobrej drodzeKeth jest na bardzo dobrej drodzeKeth jest na bardzo dobrej drodzeKeth jest na bardzo dobrej drodzeKeth jest na bardzo dobrej drodze
Orendil
W powietrzu świsnął trzonek drewnianej lagi i Ferny wylądował na posadzce wzbijając tuman pyłu i wywołując ogólny śmiech. W tym akompaniamencie Orendil wdrapał się na beczkę, wciąż wspierając się różdżką o podłogę. – Hympf. – Te parsknięcie zabrzmiało jakby wydmuchiwał sobie nos w chusteczkę, albo rękaw. - Wypraszam sobie. Nie mam nic wspólnego z chrzczeniem piwa. – Dodał rzeczowym tonem. W karczmie wciąż było słychać rozmowy, szmery i chichoty. Nie pomogło kilkukrotne stuknięcie laską o podłogę, ani ponowne zdzielenie nią, próbującego wrócić do beczki Fernego. Dopiero gdy poirytowany czarodziej roztrzaskał o podłogę jakiś flakonik huknęło, błysnęło i zaśmierdziało, zapał mieszkańców miasta jako tako się ostudził. – Tak… ten… no… chcecie wiedzieć w czym problem? To ja wam powiem.
- Upiory znacie…
- Znamy. – Odpowiedział ktoś z tłumu.
- Znacie. Wiecie, że zbliżać się tam nie wolno…
- Nie wolno, coby ich nie drzaźnić!
- Drażnić mój drogi, drażnić. Wiecie, że…
- Wiemy!
- Wiem, że wiecie! Nie przerywaj mi. No… Wiecie, że jak się je zdrzaźni… tfy! Zdrażni. To mogą wyleźć z leża. Tak się stało w czasie wielkiego moru, kiedyśtam. Nie ważne. Ważne jest co robią, jak już wylezą. Wiecie, że wasze rodziny poznikały. Dobra wiadomość jest taka, że pewnie żyją, a raczej mogą żyć, jeśli się ich znajdzie i uwolni. Tylko pamiętajcie! Słuchajcie uważnie i pamiętajcie, bo to ważne. Kurhanów są setki. Według moich badań tak koło tysiąca. – Kto wie, kiedy ten cudak znalazł czas, na tak szczegółowe badania. - Teraz zagrożenie pochodzi z jednego leża. Jeden możny z dawnych czasów i jego świta. Nim odkryjecie właściwe leże obudzicie ich znacznie więcej. Ktoś chce próbować szczęścia? A więc to głupi pomysł…
 

Ostatnio edytowane przez Keth : 15-07-2008 o 13:01.
Keth jest offline