Wątek: Total War
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-06-2008, 17:49   #20
Vincent
 
Vincent's Avatar
 
Reputacja: 1 Vincent jest na bardzo dobrej drodzeVincent jest na bardzo dobrej drodzeVincent jest na bardzo dobrej drodzeVincent jest na bardzo dobrej drodzeVincent jest na bardzo dobrej drodzeVincent jest na bardzo dobrej drodzeVincent jest na bardzo dobrej drodzeVincent jest na bardzo dobrej drodzeVincent jest na bardzo dobrej drodzeVincent jest na bardzo dobrej drodzeVincent jest na bardzo dobrej drodze
Alvan, pod Termopilami Sparta także przegrała... Starcraft to według mnie najbardziej zbalansowana strategia czasu rzeczywistego, która do tej pory wyszła.

A wracając do Total War - grałem mnóstwo czasu w Shoguna: Total War (Mongol Invasion to beznadziejny dodatek i strasznie psuje grę) i bardzo mi się podobał - niestety, grałem kampanie, a nie multiplayer, ukończyłem go na różnych poziomach trudności i różnymi klanami. Grałem też w Medieval 1, ale był znacznie bardziej skomplikowany niż Shogun i trzeba było poświęcić znacznie więcej czasu na turę, niż w Shogunie, aby dopiąć wszystko na ostatni guzik... i szybko mi się znudził.

A to, że pokonałeś 1500 ludzi armią liczącą 1000, to nic nadzwyczajnego w TW. W Shogunie bez problemu dało się obronić most przed armią 1000 wojaków mając tylko 300 ludzi, z dobrym sprzętem i/lub doświadczonym dowódcą... na otwartym terenie sytuacja jest podobna, choć oczywiście nie aż tak spektakularna. W StarCrafcie też można zrobić podobną masakrę odpowiednio dobierając jednostki i dobrze nimi kierując - jak stoisz w miejscu i strzelasz, to faktycznie niewiele zdziałasz. Prawdą jest też, że w SC morale nie mają znaczenia, ale upgrade'y czasami rozstrzygają całe starcie, gdy gracze są na wysokim poziomie.

I ok - przyznaję się, jestem weteranem SC (nie będę się chwalić osiągnięciami ), ale wcale nie uważam się za speca od gier strategicznych... po prostu jestem dobry w StarCrafta i całkiem sporo pykałem w Shoguna, ale w resztę gier strategicznych jestem przeciętny ;p
 

Ostatnio edytowane przez Vincent : 20-06-2008 o 17:55.
Vincent jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem