Wątek: DnD 4 edycja
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-06-2008, 23:34   #29
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
Okey, wiem, że to POST BY POST ale od ostatniego postu minoł spory kawał czasu, doczytałem się więcej w edycji więc i wam co i jak.
1. Główne Rasy: Eldarin, Krasnolud, Elf, Dragonborn(coś w stylu jaszczuroczłeka), Tiefling, Halfling, Human. Nie ma gnomów jak sami zauwżyliście.
2. Klasy:Kleryk(Prestiżówki:Angelic Avenger, Divine Pracle, Radiant Servant, Warpriest), Wojownik(Prestiżówki: Iron Vanguard, Kensei-jak ktoś grał w BG2 to napewno to mu się spodoba, Pit Fighter, Swordmaster-jedno zastrzeżenie jego umiejętności są strasznie podobne do Kensei.), Paladyn(Prestiżówki: Astral Weapon, Champion of Order, Hospitaler, Justicar), Ranger(Prestiżówki:Battlefield Archer, Beast Stalker, Pathfinder, Stormwarden), Rogue(Prestiżówkiat Burglar, Dagger Master, Master Inflitrator, Shadow Assassin), Warlock(Prestiżówki: Doomsayer, Feytouched, Life-Stealer), Warlord(Prestiżówki: Battle Capitan, Combat Veteran, Knight Commander, Sword Marshal) Wizzard(Prestiżówki:Battle Mage, Blood Mage, Spellstorm Mage, Wizzard of the Spiral Tower). Jak widać nie ma Barda, Druida oraz Barbarzyńcy. Znając Wizzardsów to albo pojawią się w nowych dodatkowych podręcznikach albo nigdy.
3. Każda klasa ma własne punkty życia np. Ranger dostaje na pierwszym poziomie 12hp + Modifikator z Kondycji, na każdy następny poziom dostaje już tylko 5. Przez co zniknie głupota w stylu: Łotrzyk ma więcej życia niż Wojownik.
4. Mag ma o wiele mniej zaklęć, nie ma już nieprzydatnych zaklęć, których używało się w naprawdę ekstremalnych sytuacjach co czasami nigdy w żadnej przygodzie się nie znalazły zastosowania.
5. Powers-Moce: Dzielą się na różne rodzaje: At-will Powers, Encounter Powers i Daily Powers. Pierwsze można używać ile się chce razy, drugie kilka razy a trzecie raz dziennie. O co w tym chodzi? Powers co coś w rodzaju ekstra ciosów lub poprostu ruchów. NP. Ranger ma taką At-will Power co daje mu to, że może atakować bronią dwa razy, inna jego to dajmy na przykład Sudden Strike - Ranger zniża broń prowokując atak wroga, gdy wróg atakuje on robi unik i zadaje mu mieczem cios w twarz po tym przetrula się pod nogami(lub obok) przeciwnika na pole za nim wbijając mu dodatkowa cios w plecy. Ciekawe co nie? Inne są jeszcze lepsze!
6. Co do walk nie ma zbyt dużej różnicy.
7. Umiejętności: Ranger może na 1 poziomie wybrać między Lochoznawcem lub natury i dodatkowe 4 inne umiejętności. Nie da się dodawać w nie więcej niż raz ani nabywać nowe. Gdy masz np. Wzięte Atletykę to masz modifikator +5 do związanych z tą umiejętnością rzeczy np. Pływanie, spinaczka itp.
8. Poziomy: Maksymalny nieepicki jest 30 dalej nie są już wypublikowane, bynajmniej ja nie wiem jak to idzie.
9.Uzbrojenie: Brak większych zmian, no może poza tym, że zrobili cennik z magicznymi brońmi, co do niektórych to nawet po 3 miliony sztuk złota idą.
10.Walka: O wiele łatwiejsza i krótsza co za tym idzie brutalniejsza! Chyba jedna z lepszych nowin(przynajmniej dla mnie).
11. Nie zabardzo się w tym oriętuję ale potwierdzę, że są.
12. Wygląd podręcznika: TAKIEGO CUDA W ŻYCIU NIE MIAŁEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NAJŁADNIEJSZE WYDANIE ZE WSZYSTKICH D&D!!!TE WIELKIE OBRAZKI POKAZUJĄCE WALKĘ, CI POTĘŻNI WOJOWNICY GOTOWI ODDAĆ ŻYCIE SPRAWIE! MÓWIĘ WAM NAJŁADNIEJSZA GRA RPG ZE WSZYSTKICH!!!!!
 

Ostatnio edytowane przez Warlock : 23-04-2010 o 22:54.
Warlock jest offline