Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-07-2008, 23:40   #125
behemot
 
behemot's Avatar
 
Reputacja: 1 behemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwu
Efcia zadaje, rozbudowana odpowiedź, tak miało być. Z "protokołów rozbieżności":
- Porównywanie więzów do miłości to trochę wytrych, uczucia miłościopodobne są możliwe (zwłaszcza gdy Pan dba o Niewolnika), ale nie są konieczne. Niewolnik może nienawidzieć swego Pana, ale i tak będzie mu posłuszny i będzie musiał mocno się wysilić by nie spełnić jego żądań.
- Krótkie powstrzymanie Więzów to właśnie wysiłek Woli, całkowite zerwanie jest możliwe przez zabicie Pana (choć tu mogą wystąpić efekty uboczne, np uczucie pustki), unikanie picia krwi przez około rok (dokładnie 12-SW miesięcy, jakby trzymać się każdego słowa to wychodzi, że praszczur Kain miał SW=0 ) każdy taki okres obniża więzy o 1 (z 3 do 2 itp), natomiast nie można w ten sposób obniżyć więzów Tremere z Radą, oraz potomka z ojcem. Ostatni sposób to magia, ja akurat myślałem o sferach , choć podejrzewam, że inne ścieżki są też możliwe.
- Można być podporzadkowanym tylko jednemu wampirowi na poziomie III i to czyni istotę niezwiązywalną.

No to tyle.

Abstrachując od mojego luźnego podejścia do tych cyferek, to niech Zapatashura dostanie +0,5.

Korzystając z okazji proponuje, że jeśli ktoś ma jakieś bardziej rozbudowane pytanie to niech da czas na odpowiedź i wybiera nie kto pierwszy ten lepszy, ale właśnie najciekawsze wypowiedzi, w ten spośób osoby co rzadziej wpadają też mogą się wypowiedzieć. Ale to tylko pomysł i niech każdy skorzysta wedle widzimisie.

EDIT Dla ciekawskich:Pierwsza 1, Materia/życie 4, entropia 3, umysł 3 z Blood Treachery s 78
 
__________________
Efekt masy sam się nie zrobi, per aspera ad astra

Ostatnio edytowane przez behemot : 02-07-2008 o 14:41.
behemot jest offline