Wątek: Polowanie
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-11-2005, 01:26   #28
Hood
 
Reputacja: 1 Hood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłość
Cytat:
Napisał Sayane
Świnie nie pasie się żeby ją zjeść tylko dla pieniędzy
Idąc tym tokiem rozumowania wszsytko robi się dla zysku... Ponoć każdy mierzy swoją miarką...
Papież został Ojcem Świętym dla zysku (bo przecież nie powiecie, że nic nie zyskał), przyjaciół się ma dla zysku (bo przecież przyjaźń nie jest bezinteresowna), kocha się dla zysku (no to współczuję przyszłęmu męzowi)...

Niestety nie zgodzę się z Tobą. Świnie pasie się, aby je jeść, a, że nikt nie jest samowystarczalny w dzisiejszych czasach to wymyślono handel. Najpierw był to handel wymienny, teraz walutowy.
Świnie pasie się dla pieniędzy (za które kupuje się inne rzeczy do jedzenia) ale Świnie pasie się po to aby je zjeść - gdyby nikt ich nie jadł, nie byłoby zbytu, więc nikt by ich nie pasł...

Cytat:
Napisał Sayane
Kto dostanie większy wyrok - płatny morderca (zabija dla zysku) czy facet który robi to dla rozrywki
Odnoszę wrażenie, że nie zrozumiałaś mnie intencjonalnie... Ubój zwierząt hodowlanych to zło konieczne, konieczne do przeżycia zwierząt z gatunku homo sapiens. Tak jak łoś zabija trawę, a wilk łosia - aby przeżyć. Żadne zwierzę, prócz człowieka - nie zabija dla przyjemności.

Poza tym, większy wyrok dostanie morderca, który zabija dla przyjemności... Bo to bardziej przeraża ludzi, więc bardziej będą chętni takie zachowanie potępić i wyeliminować


Cytat:
Napisał Sayane
No i oczywiście całe zastępy ludzi którzy polowali to sadyści: Wojski, Pan Tadeusz, Zbyszko i Maćko z Bogdańca, ba - Jagienka nawet


Cytat:
Napisał Sayane
To że nie potrafisz zabić karpia to wcale nie znaczy że jesteś lepszy niż inni, którzy to potrafią - sadyści zresztą
Skoro tak, to można równie dobrze powiedzieć, że to, że nie potrafisz zabić człowieka, nie oznacza, że jesteś lepsza niż SSmani - sadyści zresztą...

I to mnie się zarzuca, że się upaliłem?

Cytat:
Napisał Sayane
Podaj źródło. Wilki zjadały inne zwierzaki roślinożerne więc łosie miały więcej trawy? Chyba sam za dużo jej palisz
Czy Ty grasz w ping-ponga ze mą? Przecież napisałem, że wybijano wilki... Wilki zjadały "zające", które wyjadały trawę łosiom. Wybito wilki, "zające" się rozpleniły i wyżarły trawę łosiom. Wilki wybito, bo myślano, że jak wilków nie będzie to nic nie będzie zabijało łosi.
Podaj źródło - znajdź sobie służącego. BTW, o ile pamiętam, było o tym na zajęciach, na których to ja zazwyczaj nie uważam... Dziwne, że tylko ja to pamiętam...
E. Aronson "Serce i umysł" wybacz, ale nie chce mi się lecieć do biblioteki i szukać tego po stronach... Za kim oni to cytowali jest w książce. Zaręczam, nie z czasopisma kobiecego, ani z bliżej niesprawdzonych witryn internetowych.
Wiesz dobrze, że nie palę - co chcesz osiągnąć w ten sposób?
 
Hood jest offline