Wątek: Niemy Krzyk
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-11-2005, 22:14   #517
xpiotras v2.0
 
Reputacja: 1 xpiotras v2.0 ma wyłączoną reputację
OK, uporządkujmy tropu i informacje.
1. Maciek smalił cholewki do Marzeny.
2. Marzena jest siostrą Roberta - wskazuje na to zdanie
Cytat:
"Muszę zapytać Marzenę, co to za lista. Ale jak to zrobić, bez wzbudzania podejrzeń? Roberta się nie będę pytać[...]"
Czyli Marzena i Robert są jakoś powiązani. A rozwiązania są zazwyczaj najprostsze.
3. Jedziemy dalej: Marzena jest jakoś powiązana z listą trupów którą już mamy.
4. Maciek wg mnie był schizofrenikiem. Świadczy o tym
Cytat:
Roberta się nie będę pytać, on i tak ma ze mną ciężko - nigdy nie wie, kiedy jestem w "grze" a kiedy w realu. He, he. Dobrze że on to rozpoznaje, bo dla kogoś z zewnątrz, to mogę być niezłym czubkiem
To by wyjaśniało te głosy, które słyszał no i te gulganie w rurach i cokolwiek co pisał. No chyba że był paranoikiem. Ale to może nasz psycholog się wypowie?
5. Dalej. Suchy to dziadek
6. Mieszkał w Suwałkach - może ma tam rodzinę albo coś?
7. Nie miał komórki. Świadczą o tym karty telefoniczne w liczbie KILKU sztuk. Automaty są przecież droższe od komórek. Albo bał się że go podsłuchują. Paranoja albo coś odkrył. Fajnie by było z telekomuny wyciągnąć informację z jakich automatów dzwonił. Już srebrne identyfikowały kartę i komunikowały się z centralą.
8. Do diagona nie wejdziemy jako pacjenci bo nie mamy wrzodów. Tylko takich przyjmują. Maciek też wrzodów nie miał. Czyli ludzie z listy to nie wrzodowcy A Maciek jest na liście?
9. Kuferek to wszystko co mamy, trzeba go ukryć i zabezpieczyć. Materiały poskanować i zarchiwizować na płytki.. W razie draki będziemy mogli odtworzyć jak nam kuferek zawiną.
10.


Tropy:
1. pruszków i dom dla obłąkanych
2. Kamienica na starówce
3. Dlaczego ważne były ogłoszenia w gazecie? Przecież nie o adres chodziło. Może o układ albo informację zawartą w treści ogłoszenia? Chodzi o Dies Irae
4. Praca Maćka - bulgotanie rur itp. Szkoda że Robert jest w szpitalu (Mistrzu - czy to zamierzone? :>) bo by nas bez łaski wprowadził do pracy żebyśmy sobie posłuchali.
5. Diagon - samo się narzuca. Czerwone punkty to może być alarm laserowy lub cokolwiek.


Jesli coś pokręciłem proszę mnie porawić a jak pominąłem uzupełnić.

Nie mogę się powstrzymać od rzucenia półgłosem uwagi:
- Jakby Ci z listy mieli w najbliższym czasie kopnąć w kalendarz, to mam szczęście bo mnie nie ma na liście
Patrzę łobuzersko w kierunku Ani czy przypadkiem nie leci stamtąd ciężki wazon
 
xpiotras v2.0 jest offline