Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-07-2008, 22:11   #2
Yarot
 
Yarot's Avatar
 
Reputacja: 1 Yarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnie
Przeczytałem sobie Twojego posta raz. Potem jeszcze raz, bo nie wiedziałem, czy dobrze go zrozumiałem. A po trzecim razie wiem, że chyba nie zrozumiem. Dobra - własna gra, kilka klimatów, postacie. Ale o co kaman? Że tak z głupia frant się zapytam?
Postacie są od sasa do lasa. Rozpiętość ogromna - ja rozumiem, że chcesz mieć różne klimaty ale aż taka rozpiętość? Już taki system stworzono - nazywa się GURPS i masz tam wszelkie możliwe klimaty jakie się mogą przyśnić człowiekowi (łącznie ze Światem Dysku). To po co jeszcze coś? Szczególnie, że zaczynasz od zbierania postaci - domniemywam, że chodzi o postaci dla graczy a nie potwory w grze (choć patrząc na tą listę można mieć wątpliwości). A gdzie historia, z której wynika obecność takich a nie innych ras? A gdzie umocowanie w czasie i przestrzeni? Gdzie zasady organizacji życia, magii, religii itp? Bez tego każda dowolnie długa lista będzie tylko listą potworów i tyle. Weź podręcznik do dowolnego systemu i będziesz miał ją gotową To samo tyczy się inteligencji w stosunku do ludzkiej. Przecież nikt nie zabrania Ci zrobić ogrów mądrzejszych niż ludzi czy smoki głupsze niż buty. To Twój świat i z niego powinien wynikać taki podział.
Jak masz coś więcej niż tylko lista postaci to napisz to, bez tego ten wątek jest do niczego.

Aha. Skoro nie ma tu postaci po przejściach (śmierć czy czary) to co tu robi strzyga, wampir, demon czy wilkołak? Chyba że w Twoim świecie to są ZUPEŁNIE inne postacie.
 
__________________
...and the Dead shall walk the Earth once more
_. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : ._
Yarot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem