Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-07-2008, 19:09   #12
Bulny
 
Bulny's Avatar
 
Reputacja: 1 Bulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputację
Jak już o sposobach na życie:



"Weteran"

„ A gdy te przeklęte tostery zaszły nasz oddział z flanki… „

Wiesz chłopie, kto to weteran? Weteran to ktoś taki, kto machnięciem ręki odstrzeliłby ci tyłek, ale już nie ma siły na wieczną walkę. Kiedyś, dawno, dawno temu, ze słowem weteran kojarzył się poczciwy staruszek z masą odznak, albo rosły chłop w średnim wieku z ogromną blizną na twarzy. Teraz jednak, po tej zasranej wojnie, nie odróżnisz takiego od zwykłego szczura. Ubiera się tak samo, capi tak samo, ale jakie sadzi historyjki z pól bitew to masakra. Zwykle robi to za kasę i nocleg z wyżywieniem, ale za niektóre z tych mrożących krew w żyłach opowieści można się wykosztować. Z tym, że trzeba nauczyć się rozróżniać, który to prawdziwy weteran, a który zwykły sęp…

Cechy:

Termopile
Co? Brałeś udział w bitwie pod Grunwaldem? Ponadto służyłeś w gwardii Napoleońskiej i przeżyłeś Wietnamskie piekło? Oj mój drogi. Takie bajeczki to do plebu, a nie do mnie. Gdybym Cie nie lubił, Twoja głowa już dawno byłaby dwa metry od ciała. Teraz jednak Ci daruję, bo mój kałach jest nierozgrzany.
Otrzymujesz premię +4 do testów blefu i perswazji podczas żebrania lub jakiejkolwiek innej czynności na którą mogą wpłynąć „historie obolałego weterana”. Aby mieć tę cechę, musisz wykupić umiejętność Historia na poziomie +2.

Piętno wojny
Hmm… Kula między żebrami. Oparzenia od granatu, który wybuchł Ci tuż przed twarzą. Słuch poszedł, bo stałeś zbyt blisko lufy CKM’u. O czymś zapomniałem? Aaa… Sierżant Grey omal nie pozbawił Cie oka na stołówce. No tak. Jakże mógłbym zapomnieć?… Co mówisz? Że wojna odbiła większe piętno na Twojej psychice?
Co tu dużo mówić… Widziałeś wszystko… Od śmierci najlepszych kumpli, aż po amputację połowy Twojej stopy. Teraz już nic Cie nie ruszy. Wszystkie testy umiejętności z pakietu Siła Woli są dla Ciebie łatwiejsze o jeden stopień.

Oto taka moja mała profesyjka, która z tego co zauważyłem może nieco kłócić się ze światem neuro wyobrażanym sobie przez niektórych MG. Zwykle raczyłem się grać zwykłym szczurem z dużą Historią i blefem, ale powiedziałem sobie, że czemu nie zrobić dla takiego oddzielnej profesji…
 
__________________
"Gdy Ci obcych ludzi trzech mówi że jesteś pijany to idź spać" - Stare żydowskie przysłowie ;)

Ostatnio edytowane przez Bulny : 16-07-2008 o 19:16.
Bulny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem