Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-07-2008, 20:47   #12
Maciass0
 
Maciass0's Avatar
 
Reputacja: 1 Maciass0 ma wspaniałą przyszłośćMaciass0 ma wspaniałą przyszłośćMaciass0 ma wspaniałą przyszłośćMaciass0 ma wspaniałą przyszłośćMaciass0 ma wspaniałą przyszłośćMaciass0 ma wspaniałą przyszłośćMaciass0 ma wspaniałą przyszłośćMaciass0 ma wspaniałą przyszłośćMaciass0 ma wspaniałą przyszłośćMaciass0 ma wspaniałą przyszłośćMaciass0 ma wspaniałą przyszłość
Juri stał przed szeregiem swoich kompanów, teraz jako wyższy rangą miał ich wybrać na walkę w jakiejś hali, centrum handlowym, może hotelu, liczył się czas. Mieli obstawić cały budynek a potem czekać. Jednak najpierw przemowa:

-Być może nie zasługuje na takie zadanie, być może jestem gorszy od was, ale jestem gotów by poprowadzić najlepszą jednostkę naszej Mateczki Rosyi w bój przeciwko parszywym faszystom. - mówił podniesionym głosem Juri- Ale to wy teraz staniecie przed wielkim czynem, wręcz heroicznym, czekają na was ordery a być nawet sam towarzysz wódz narodu Józef Stalin za tą akcję uściśnie waszą dłoń. Jesteście teraz żołnierzami przyszłości. Za wolność naszą i waszą towarzysze!!

Juri zakrzyknął ostatnie słowa, a żołnierze podsyceni ogniem walki podkrzyczeli:
-Hip hip Ura Ura Ura

Gdy emocje troszkę opadły przyszedł najcięższy moment dla dowódcy, wybranie 12 żołnierzy, którzy pójdą być może w ostatni bój.
Jako pierwszy Juri obejrzał młodego obiecujące snajpera Iwanowa, od razu naszły myśli.

"Młody, ma dobre oko, ale nie wiem czy wytrzyma psychicznie taką walkę. Ma mamę, tylko mamę, brat nie żyje, faszyści go zabili. Pójdzie mordować za brata, boję się o niego"

- Iwanow idziesz, ale masz się pilnować Kuzniecowa, który też idzie.

"Kuzniecow to starszy snajper. Oko już nie te ale dobrze steruje drużyną. Będzie też uważał na Iwanowa. Jest niebezpieczny w walce wręcz, nie raz widziałem jak załatwił nazistów z noża zamiast kulki."

- Bracia Sokołow wystąp, szykujcie manatki

"Stracili całą rodzinę na Ukrainie, Niemcy spalili ich wioskę mordując wszystkie rodziny, byli wtedy w lesie, dlatego udało im się uciec do bojówek a potem do armii. Przynajmniej jest taka ich oficjalna wersja"

- Morozow, jesteś następny


"Morozow to dobry medyk, kule się go nie imają, biegnie przez pole walki i nie zważa na ostrzał"

- Pietrow, Wołkow, Zajcew idźcie po broń

" To dobrzy snajperzy, a poza tym dobrze strzelają z pistoletów na krótkie odległości, są nowi z nowego rzutu rekrutów. Podobno rzucali ziemniakami na treningu zamiast granatami. Tak to już jest na treningach."

- Smirnow - Juri pokazał palcem na budynek - idź

"Jedyny z drużyny który nie strzela z lunetą, dobrze rzuca granatami."

- Bogdanow na radio a Orłow na ciężki sprzęt i amunicję. Reszta ma być w odwodzie a ty Tarasow masz goić rany, jeszcze nie twój czas.

"Zostało jeszcze 4 żołnierzy z Tarasowem. Niech odpoczną, są młodzi"

- Wszyscy mają być gotowi przed budynkiem za 15 minut! - krzyknął Juri

"Wiem że nie było rozkazu rozejść, niech mają trochę swobody, niech popatrzą na zdjęcia, ostatnie listy i niech naładują broń, bo teraz to już inny świat..."

Sam zadzwonił do towarzysza komisarza aby poinformować go o wymarszu. Potem sam poszedł do swojego łóżka i spojrzał na zdjęcia taty.


A potem ruszył w bój śpiewając z całą kompanią:

Wstawaj, strana ogromnaja
Wstawaj na smertnyj boj!
S faszistskoj siloj tjomnoju
S prokljatoju ordoj.

Pripew x 2

Pust’ jarost’ blagorodnaja
Wskipaet, kak wolna!
Idjot wojna narodnaja,
Swjaszczennaja wojna!

Dadim otpor dusziteljam
Wsech plamennych idej,
Nasil’nikam, grabiteljam,
Mucziteljam ljudej.

Pripew

Ne smejut kryl’ja czornye
Nad Rodinoj letat’,
Polja ejo prostornye
Ne smeet wrag toptat’.

Pripew

Gniloj faszistskoj neczisti
Zagonim pulju w lob,
Otreb’ju czeloweczestwa
Skolotim krepkij grob!

Pripew x 2
 

Ostatnio edytowane przez Maciass0 : 25-07-2008 o 20:50.
Maciass0 jest offline