Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-08-2008, 00:17   #15
Diriad
 
Diriad's Avatar
 
Reputacja: 1 Diriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnie
Cóż. Szczerze wątpię, żebym się zgłosił - głównie przez brak czasu, ale jednak mimo wszystko, by dać szansę zachęcenia mnie, a także dla dobra i informacji ogółu pozwolę sobie napisać posta

Tak więc... Nie wiem, czy wszyscy tutaj zdają sobie sprawę z tego, że Smoczy Tron to pierwsza część sagi Pamięć, Smutek i Cierń Tad'a Williamsa... To tak gwoli ścisłości. I pytanie związane bezpośrednio z tym:
- Kiedy dzieje się akcja sesji? Przed wydarzeniami opisanymi w książkach, po? A może w czasie, jak sugeruje tytuł?
- Jeśli nie tuż w sąsiedztwie tych wydarzeń, co dzieje się obecnie w Osten Ard? Informacje dla znających świat też się przydają.

A tu jeszcze... Może coś w rodzaju rady, czy propozycji. Generalnie państwa w książce (a przynajmniej ich część - najbardziej Thrithingowie, Rimmersmani, Nabbańczycy) opierają się bardzo wyraźnie na kulturach istniejących w naszym świecie. Porównując je można dużo prościej przedstawić wiele ich aspektów - oczywiście, nie ograniczając się do samego porównania, a dodając też różnice i osobliwości.

No i warto zaznaczyć różnicę między popularnym rozumieniem słowa "troll", a tym występującym w książce. Jest ona... spora - tak, to dobre słowo.

Mam nadzieję, że nic złego nie napisałem - i od razu zaznaczam, że jutro (a właściwie dzisiaj) wyjeżdżam i chyba nie zdążę wdawać się w żadne dyskusje.

Pozdrawiam!
Julek
 
__________________
Et tant pis si on me dit que c'est de la folie - a partir d'aujourd'hui, je veux une autre vie!
Et tant pis si on me dit que c'est une hérésie - pour moi, la vraie vie, c'est celle que l'on choisit!
Diriad jest offline