Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-08-2008, 14:44   #19
copyR
 
copyR's Avatar
 
Reputacja: 1 copyR wkrótce będzie znanycopyR wkrótce będzie znanycopyR wkrótce będzie znanycopyR wkrótce będzie znanycopyR wkrótce będzie znanycopyR wkrótce będzie znanycopyR wkrótce będzie znanycopyR wkrótce będzie znanycopyR wkrótce będzie znanycopyR wkrótce będzie znanycopyR wkrótce będzie znany
Cytat:
Napisał julekpb
A tu jeszcze... Może coś w rodzaju rady, czy propozycji. Generalnie państwa w książce (a przynajmniej ich część - najbardziej Thrithingowie, Rimmersmani, Nabbańczycy) opierają się bardzo wyraźnie na kulturach istniejących w naszym świecie. Porównując je można dużo prościej przedstawić wiele ich aspektów - oczywiście, nie ograniczając się do samego porównania, a dodając też różnice i osobliwości.

No i warto zaznaczyć różnicę między popularnym rozumieniem słowa "troll", a tym występującym w książce. Jest ona... spora - tak, to dobre słowo.
Ja książki nie czytałem, więc jestem nieskalany spojrzeniem pisarza na Osten Ard
Niemniej czy możliwe jest dalsze rozwinięcie tego, o czym wspomina julekpb? Najbardziej raczej interesują mnie szczegóły dot. Wranów, ale i o innych jeszcze bym poczytał No i oczywiście o trollach - jak rozumiem nietypowych bardzo. Jak wygląda ich współżycie z ludźmi, jak jedni odnoszą się do drugich, czy często następuje z nimi kontakt czy raczej się izolują itp. To samo - Sithowie to raczej mitologia i straszaki dla dzieci, czy realni współmieszkańcy świata?

Inna sprawa - jesteśmy pielgrzymami, tak? To oznacza, że generalnie wszystkie ludy odznaczają się wiarą w te jedno konkretne bóstwo, czy możemy pielgrzymować sobie, że się tak wyrażę, rekreacyjnie, nie będąc przesadnie (albo i w ogóle) religijnymi?
Tak ogólnie możesz opisać jak wygląda rola tego kościoła w odniesieniu do ludów zamieszkujących Osten Ard.
 
__________________
"Jeżeli zaczynamy liczyć historię postaci w kartkach pisma maszynowego, to coś tu jest nie tak..."
"Sesja to nie wyścig"

+belive me... if I started murdering people, there would have no one been left
copyR jest offline