Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-08-2008, 09:48   #35
Amyst
 
Amyst's Avatar
 
Reputacja: 1 Amyst nie jest za bardzo znany
- Strzelba nie nadaje się do takich akcji. Jakbyś stanął pod ich stopami i strzelił do nich to byłby to dystans jakieś dziewięćdziesiąt metrów do oczu. Efektywny zasięg tego Winchestera to jakieś 75 metrów, czyli rozrzut byłby taki, że oberwałby w połowę twarzy. Poza tym oni są 50 razy więksi od nas, a pojedyncza kulka śrutu ma jakieś trzy milimetry, to tak jakbyś nas trafił rój czegoś o średnicy 0,06 milimetra. Komary są już bardziej dokuczliwe. Jeśli już tak bardzo chcesz spróbować, to przynajmniej rób to z czymś co ma przyzwoity zasięg i siłę ognia. Ja bym nie schodził poniżej kalibru 105mm, albo jakiś rakiet, ale możesz spróbować z rusznicą przeciwpancerną. O ile sobie przypominam wykłady mego ojca, to amerykańskie rusznice mają zasięg skuteczny na poziomie 1,5-2,5 kilometra. Zawsze to lepiej niż strzelać z "przyłożenia". Tylko, że radziłbym być dobrze ukrytym, albo mieć pod ręką odpalony wóz. Najlepiej szybki. - Zaczął pakować swoje graty do auta. - No to w końcu co robimy. Spie(...) z tego miasta, czy próbujemy się dowiedzieć o co tu chodzi. Przy okazji jeśli się uprzemy i nie będzie w okolicy nikogo innego, to może uda się nam zbawić świat jak w jakimś tandetnym filmie. - Na tę myśl na jego twarzy wykwitł grymas niezadowolenia. - Nigdy nie lubiłem tego typu filmów. Zbyt naciągane jak dla mnie. W każdym bądź razie. Ja wolałbym się dowiedzieć co tu się wydarzyło, jak do tego doszło oraz gdzie można dorwać tych drani którzy nas w to pakowali. Ratowanie świata zostawiłbym wojskowym. Oni w końcu mają potrzebne do tego środki i przeszkolonych ku temu ludzi.
A w myślach dodał - Tylko, gdzie jest to wojsko. Garnizon zwiał. Ok, oni nie mieli środków, ale na pewno zawiadomili dowództwo, a jak nie, to przecież był przekaz w telewizji. Musieli przecież jakoś zareagować na tą sytuację. Tylko dlaczego ich jeszcze tu nie ma z tym całym ich ciężkim sprzętem.
 
Amyst jest offline