Wątek: Mass Effect
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-08-2008, 15:10   #2
kitsune
 
kitsune's Avatar
 
Reputacja: 1 kitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwu
Fabuła może oparta na klasycznych w space operze pomysłach, wszystko konwencjonalne do bólu, ale grywalność super. Czy brakuje do erpega? No takiego klasycznego, w jakie się grywa przy stoliku z karta postaci i kostkami to chyba każdemu cRPG sporo brakuje. Z mojego punktu widzenia Mass Effect bardziej spełniał moje erpegowe oczekiwania niż seria Gothic, którą też lubię. W większym stopniu mogłem pozwolić sobie na wczucie się w postać i oglądać efekty własnych wyborów (motyw z wyborem Kaidana lub Ashley podczas finału szturmu na fortecę Sarena, dla mnie mocna sprawa).

ME to wykorzystanie w dużej mierze serii KotOR (interfejs, koncepcja, konwencja), którą uważam za jedno z ciekawszych dokonań na niwie cRPG.

Pozdr
 
__________________
Lisia Nora Pluton szturmowy "Wierny" (zakończony), W drodze do Babilonu


kitsune jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem