Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-08-2008, 21:47   #18
Szarlej
 
Szarlej's Avatar
 
Reputacja: 1 Szarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputację
Zapatashura czytałaś wiedźmina? Tris była magiczką uczuloną na magię, więc może być mag, który boi się efektów swoich czarów.
Profesje zmuszają do grania według szablonów tylko osoby bez wyobraźni. Przykład:
rycerz:
1. jedna z postaci jaką niedawno dostałem, rycerz, dobrotliwy przygłup który cudem został pasowany
2. druga postać rycerz gorliwy wyznawca Myrmidi, który kiedyś bił, palił i mordował
3. postać, którą ja grałem syn prostego żołnierza usynowiony przez rycerza, praworządny ale nie mający nic przeciwko osobom "niższych stanem"
4. standardowy praworządny paladyn, który zabija dziewice i gwałci smoki czy jakoś tak
5. bogaty arystokrata, który wkupił się w stan rycerski, przebiegły cwaniak, który nie potrafi walczyć

To takie przykłady, które teraz mi się przypominają i tak można z każdą profesją (a nawet jeszcze bardziej). Klasy nie ograniczają, a pomagają uniknąć postaci przepaków.
 
__________________
[...]póki pokrętna nowomowa
zakalcem w ustach nie wyrośnie,
dopóki prawdę nazywamy, nieustępliwie ćwicząc wargi,
w mowie Miłosza, w mowie Skargi - przetrwamy [...]
Szarlej jest offline