Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-08-2008, 19:24   #126
Mira
Konto usunięte
 
Reputacja: 1 Mira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputację
Mili moi... kończą się wakacje, a wraz z nimi wchodzimy – uwaga, uwaga – w drugi roczek Delirium!
Tak właśnie, to już nie przelewki a sesja z prawdziwym stażem, która – mam nadzieję – jeszcze długo pociągnie.
Intryga intrygą, relacje relacjami, ale z mojej obserwacji wynika, że nic tak nie pobudza sesji jak zastrzyk nowej krwi w odpowiednim momencie. Tak było z Kellym, tak było z liliel. Ile oboje wnieśli nie muszę mówić – starczy spojrzeć na zapis gry.
Nie znaczy to oczywiście, że inni nic nie robili. Każdy ma swój wkład w zależności od czasu jakim dysponował.

I właśnie tutaj pierwsza zmiana: Postać Haela przechodzi na autopilota. Może na jakiś czas, może do końca – na tę chwilę trudno stwierdzić. Niestety, jednak Hael nie jest w stanie zmieścić się w terminie posta na tydzień, a musimy też myśleć o ogóle graczy. Nie potrafię prowadzić fabuły tak, żeby każdy odpisywał w innym tempie.
Potrzebne jest zgranie, dlatego dopóki Hael nie będzie w stanie podołać terminom, jego postać będzie „uenpecowana”.

Druga planowana przeze mnie zmiana: biorąc pod uwagę niektóre Wasze wypowiedzi, postanowiłam, że zorganizuję kolejny nabór do sesji. Tym razem jednak odbędzie się to na innych zasadach, gdyż po pierwsze – fabuła chyba nie wytrzyma nowego napływu radnych, a po drugie... mam ochotę na eksperyment, który – mam nadzieję – zainteresuje także Was.

Ponieważ szykuje się wojna z hrabiną, książę Aligarii planuje zezwolić na stworzenie kilku potomków. Kogo wybierze spośród Was na rodziców? Ano właśnie tu chce zrobić mały magiel.
Planuję za jakiś czas (kiedy Wasze postacie będą na koncercie, bo wcześniej nie ma sensu) otworzyć nabór dla osób, które będą mogły zagrać z nami jako dopiero przemienione, nie wiedzące niczego o nocnym życiu wampiry. W ramach rekrutacji zadaniem graczy będzie stworzyć KP plus opisać historię postaci (śmiertelnika) z zaznaczeniem, dlaczego akurat ona została przemieniona, czym zwróciła na siebie uwagę. Gracz - jak wiadomo - w karcie zaznaczy klan, który wybierze nie spośród wszystkich w Camarilli, ale spośród tych, funkcjonujących w Reyku czyli Ventrue, Brujah, Gangrel, Toreador, Nosferatu, Malkavian. Aby uatrakcyjnic mu te niedogodnośc, dostanie wyższe - bo po Was - pokolenie za friko.
Gdy dokonam wyboru, których graczy przyjąć (planuję 1-3), przydzielę ich postaciom „rodzica” – czy to NPCa, czy gracza. Np. Podoba mi się zgłoszenie osoby, która wybrała Toreadora, więc wybieram na rodzica dla niej albo Antoine, albo Mercedes, albo Nożownika.
Jeśli wybór padnie na gracza a nie NPCa, zadaniem nowego członka ekipy będzie skontaktować się z nim i wspólnie opracować jak wyglądał moment przemiany. Opisy przemian wkleimy w momencie kiedy zrobię kilkudniowy przeskok w grze, w trakcie którego właśnie wampiry szukały i przekazywały podstawową wiedzę neokainitom.

Taki jest mój plan. Co do realizacji jest jeszcze trochę czasu, więc nie wykluczam, że coś może ulec kosmetycznym zmianom. Jeśli macie pytania bądź sugestie – piszcie najlepiej tutaj, żeby wszyscy mieli wgląd. W końcu Delirium to nasze wspólne dzieło.

Pozdrawiam!
 
__________________
Konto zawieszone.
Mira jest offline