Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-08-2008, 13:03   #20
Bilbin
 
Bilbin's Avatar
 
Reputacja: 1 Bilbin nie jest za bardzo znany
Ludzie, nie chce się wtrącać, ale po pierwsze jak ktoś tutaj coś daje, to raczej prosi by ktoś to skomentował, jest to na ten przykład potencjalny gracz, któremu coś się w grze nie podoba, twórca systemu nie musi oczywiście niczego zmieniać, ale idąc tą zasadą dojdziemy do tego, że "to musi zostać 90% ludzi mówi, że to nie jest dobre, ale zostać musi, bo ja tego nie chce zmieniać", tutaj dajemy tylko pomysły i różne podpowiedzi, co by według nas, prawdopodobnych graczy należy zmienić, nic nikomu nie może niczego nakazać (bynajmniej jeśli chodzi o tworzenie systemu). Jak dla mnie system jest jakiś taki, za bardzo cRPGowy (bynajmniej taki mi się zdaje, chodź ciężko mówić, kiedy się mechaniki w akcji nie widziało). Twórca systemu ma też ułatwić na max tworzenie sesji przyszłym MG, zamiast tworzyć czary, dać też jakieś podpowiedzi jak mistrzowie mają tworzyć własne, to piszesz (w moim rozumieniu) po co mam je robić, lepiej niech MG wszystkie czary wymyślą i opracują, do jasnej książeczki (nie śmiać się) chyba system jest od tego, by powiedzmy po przeczytaniu i przeanalizowaniu podręcznika można było bez niczego dodatkowego rozegrać sesję (chodź scenariusz, kostki i jakieś kartki do kart postaci są potrzebne zawsze), MG podczas sesji modyfikuje jakieś elementy, niektóre wyrzuca inne dodaje (utrudnia lub ułatwia czasem grę w ten sposób, lub po porostu określonej grupie graczy dane elementy nie pasują), ale to ty jesteś twórcą systemu i ty powinieneś przygotować wszystko jak należy, a nie zwalać spory kawał roboty na MG. Taka jest moja opinia, możliwe, że coś źle zrozumiałem, proszę tylko aby ewentualne nieporozumienie wyjaśnić grzecznie i pokojowo, bo zakładać temat, by dokopać komentującym, to nie ma sensu by zakładać nowego wątku, bo nie wynika z tego nic dobrego dla systemu.
 
Bilbin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem