Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-08-2008, 21:39   #94
Makuleke
 
Makuleke's Avatar
 
Reputacja: 1 Makuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znany
Ucieszony swoim nowym zakupem i odświeżony po ciepłej kąpieli Elran siedział, w milczeniu jedząc zamówiony posiłek. Znajdujące się w karczmie towarzystwo innym razem zapewne wzbudziłoby niechęć półelfa, ale tym razem był on w doskonałym humorze, więc nawet nie zwracał uwagi na pijackie przyśpiewki grupy krasnoludów. Dodatkowo nastrój poprawiał mu przyjemny ciężar srebrnego łańcuszka, o który wzbogacił się w domu rządcy, a który teraz bezpiecznie spoczywał w jednej z kieszeni. W kieszeni, gdyż rozsądniejszym wydawało się nie zakładać go, zanim nie upewni się czy nie jest obłożony jakimiś niebezpiecznymi zaklęciami.
Tymczasem do karczmy wszedł Brog razem z czarodziejem napadniętym niedawno na ulicy. Zgodnie z oczekiwaniami Elrana, krasnoludowi udało się nawiązać znajomość z mężczyzną.

- Witajcie, panie Elendilu. Jak widzę, pomoc mojego kompana oszczędziła wam problemów z tymi osiłkami na zewnątrz - rzekł wyciągając rękę na powitanie. - Muszę przyznać, że choć słynne ze swojej gościnności, Procambur nie było dla was szczególnie miłe - tu wymownie spojrzał na krew cieknącą z nosa rozmówcy. - Nie chcę mówić za moich przyjaciół, ale myślę, że moglibyście się do nas przyłączyć w naszej podróży. Broga, szacownego kapłana Moradnia, już znacie, wędruje z nami jeszcze elf Belegris, który teraz przesiaduje w jakiejś karczmie, ale spotkamy go niechybnie rano, kiedy będziemy wyruszać. A musicie wiedzieć, że ruszamy, że się tak wyrażę, w misji państwowej. Nic wielkiego, ot na pewną wioskę w okolicy mają zamiar napaść gobliny, ale już wcześniej zobowiązaliśmy się pomóc mieszkańcom i teraz mamy tam się udać razem z oddziałem wojska. A może tak wy byście do nas przystali? W Procambur pewnie nie będziecie chcieli póki co pozostać, więc ruszajcie z nami.
 
Makuleke jest offline