Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-12-2005, 08:19   #32
LMGray
 
LMGray's Avatar
 
Reputacja: 1 LMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnie
Konstanty Zapolski:

- Jam jest Konstanty z rodu Zapolskich, niegdyś ma rodzina szanowana przez wszystkich, tera jak ziemie moja wykupili to ino ja na świcie zostałem. O podaj Boże abym ja kiedys spotkał kieregoś z Radziwilowskich psów, a popamięta cały ród mój, aż do najświętszej Jadwigi królowej naszej.
Konstant nawet nie obaczył, kiedy wstał od stoła i zaczął wygrażać ręką zaciśnięta, spamiętał się jadnakże szybko i tak rzucił do potrzących na niego ludzi:
- A wiecie wy, że to takie radziwiły, zamoyskie i inne hieny na nas napuszczają tych tatarów, bo jak my sie stąd wykludzemy to oni przyjadą ze swoimi wojami i teren ten nasz zagarną. Mówia wam, dać sie im nie możemy, bo oni jakby ino umieli to by nas tu całą szlachtę w cerkwii, abo kościele zamkneli i spalili żywcem, takie to są kalwiny i luterany. My im ino zawodzomy. Powiadom wam bracia, nie dajmy się!
 
__________________
"Niektórzy patrzą na świat i pytają: Dlaczego?
Inni patrzą na swoje marzenia i pytają: Dlaczego nie?"
George Bernard Shaw
LMGray jest offline