Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-09-2008, 20:37   #14
Komtur
 
Komtur's Avatar
 
Reputacja: 1 Komtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputację
Migdael oto cytat z podręcznika głównego (str.67 podrozdział Wiara i Paradygmat): "Tym wspólnym poglądem jest to, że nasze wierzenia kształtują i osobiste paradygmaty i Gobelin statycznej rzeczywistości." Skoro uważają tak wszyscy magowie, to chyba taki był też zamysł autorów i taka jest rzeczywistość gry. Kontynuując uważam że w pewnym okresie historycznym ziemia była płaska (wiara ogółu), jak więc Poszukiwaczom Pustki udało się wpłynąć na powszechną wiarę, poprzez kreślenie map i podróże statkami?

Myślałem że rozmawiamy o paradygmacie rzeczywistości i jego wpływie na magię.

Nie jestem psychologiem i nie znam teorii Junga, ale co najmniej jeden termin naukowy został użyty błędnie (chodzi mi o Entropię), może więc i paradygmat jest tu przedstawiony nie fachowo.

Co do terminu oświecony, dokładnie o to mi chodziło.

Migdael to ty wepchnęłaś Verbeny w schemat samotnej "wiedzącej", a pamiętajmy że ta tradycja na równi stawia pierwiastek kobiecy i męski (taki europejski Yin i Yang). To tradycja związana z płodnością, cyklami życia i natury. I tu znowu problem z kształtem ziemi, jest płasko to niema pór roku i cyklów natury.

Pozdrawiam Komtur.
 
Komtur jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem