Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-09-2008, 23:11   #17
Komtur
 
Komtur's Avatar
 
Reputacja: 1 Komtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputację
Ratkin nie mam tych dodatków więc nie będę dyskutował o ich zawartości.

Nie wydaje mi się bym w którymkolwiek poście pomylił kwestię wiary i religii. Co do metareligii Chórzystów, właśnie to krytykuję bo jest to unifikowanie kultur, które mają zbyt bogatą tradycję by wrzucić je do jednego worka. Poza tym magowie to tylko ludzie, i tak jak inni nie zmieniają łatwo swego wyznania.

Ratkin nie napisałem że nie rozumiem teorii Junga, tylko że jej nie znam, chyba jest różnica. Według mnie paradygmat ludzkości jest opisany w Magu bardzo niejasno.

Teraz odpowiedź dla Migdael.

Cytat:
" Wierzenia kształtują materialna rzeczywistość, ale też, rzeczywistość ta wpływa na wierzenia. "
Przypominam że w pewnym okresie większość ludzi wierzyła że ziemia jest płaska, jak więc okrągła kula (owa rzeczywistość) wpłynęła na ich wierzenia, bo chyba nijak?

Co do Entropii to znam definicję chemiczną i zasadniczo od słownikowej się nie różni. Oto ona: "Entropia to zmienna energii w zależności od temperatury". Z czym to się je, mianowicie im wyższa temperatura tym szybsze ruchy cząstek, większa przypadkowość, więcej reakcji chemicznych i zwiększona ich szybkość. W temperaturze zera absolutnego wartość entropii wynosi zero. Teraz o co mi chodzi, mianowicie w Magu przedstawiona jest Metafizyczna Trójca (dynamika,statyka i entropia), dla mnie dynamika to entropia, która może być twórcza jak i destruktywna.

Jeśli chodzi o nazwę sfery to nie mam tu zastrzeżeń.
 
Komtur jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem