Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-09-2008, 23:01   #21
Komtur
 
Komtur's Avatar
 
Reputacja: 1 Komtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputację
Odpowiedź dla Efci.

Cytat:
Ależ nie każdy chórzysta to kapłan i nie każdy kapłan jest chórzystą. To nie jest tak, że Niebiański Chór jest religią.

Tradycje to raczej "zbiór" magów w podobny sposób uprawiających swoją Oświeconą Naukę.
W podstawce wyraźnie napisane jest że Niebiański Chór to metareligia. Rzeczywiście lepiej by to wyglądało gdyby Niebiański Chór był organizacją.

Efcia nauka to według podręcznika kajdany narzucone rzeczywistości. Nie dokonywano odkryć naukowych tylko narzucano je ludzkości.

Zawsze warto spojrzeć na problemy z innej perspektywy.

Odpowiedź dla Ratkina.

Jakbyś dobrze przeczytał mój pierwszy post to byś wiedział że temat dotyczy także moich opinii na temat Maga.

Cytat:
Kolejny opad witek jak Cię czytam. Nie Komtur, Mag jest śmiertelnikiem tylko w kwestii swojej fizyczności. Jeśli wg Ciebie Śpiący jest tym samym co Przebudzony to świadczy o tym że naprawdę nic nie rozumiesz z podręcznika.
Przebudzony to także człowiek pod względem psychicznym, jeśli byłoby inaczej to nie byłoby pychy, podziałów, nephandii i wojny wstąpienia.

Cytat:
Teoria zbiorowej nieświadomości - Skoro jej nie znasz, to ciężko żebyś ją rozumiał. Sporo ludzi rozumie Maga nie znając tej teorii, ale skoro Ty maga nie rozumiesz, to może poznanie tej teorii by Ci to zrozumienie ułatwiło...
Odrobiłem lekcję i w tej teorii to środowisko, które charakteryzuje się odpowiednimi stałymi, kształtuje zbiorową nieświadomość ludzi i to pasuje do naszego świata. W Magu prawa fizyko-chemiczne są niestabilne i jakie to może mieć skutki na ludzi nie wie nikt. Uprzedzę jedno pytanie, dlaczego uważam że fizyka jest w Magu niestabilna? Oto przykład; przyjmijmy że grawitacja i powietrze istnieją stale, więc dlaczego machiny technokratów w pewnym okresie nie latały. Naukowcy mieli przecież świetne projekty (np. Leonarda), a poza tym wiatraki działały bez zarzutu, ptaki też jakoś latały. Z tego wynika że któryś z parametrów, zapewne powietrze, miał inne właściwości. Jeżeli ktoś zna się choć trochę na naukach ścisłych to wie że zmiana właściwości jednego elementu fizycznego lub chemicznego budulca świata, spowoduje zmianę innych elementów. Jakie skutki dla ludzi i życia, trudno przewidzieć ale raczej fatalne.
W tej teorii nie ma nic o kształtowaniu rzeczywistości przez wiarę, ani o wierze kształtowanej przez rzeczywistość.

Cytat:
Więcej ci odpisywać nie będę bo nie widzę powodów żeby marnować czas na pisanie rzeczy z podstawki tylko w wersji uproszczonej, żeby wręcz nie powiedzieć łopatologicznej. Nie jestem nawet pewien czy Ty czytasz wszystko co piszemy do Ciebie. Jakbyś miał to załapać to już byś to zrobił. Nie chcę żebyś uznał to za jakiś atak na siebie. Masz prawo mieć własne zdanie, ale nie miej pretensji do autorów podręcznika jeśli go nie rozumiesz, ani nie krytykuj ich pracy.
Nikt nie zmusza cię do dyskusji Ratkin to wolny kraj. Równie dobrze mógłbym napisać że ty nie rozumiesz co ja piszę, ale to nie jest argument w dyskusji. Wydałem na podręcznik ponad 70 zł i mam prawo krytykować pracę autorów i miałbym takie prawo nawet gdy bym tych pieniędzy nie wydał. Powtarzam to wolny kraj.

Odpowiedź dla Johana Wathermana.

Historia o Jedynym to tylko filozofia Niebiańskiego Chóru. Autorzy nie zdecydowali się na wyjaśnienia jak powstał świat i może słusznie.

Johan przeczytaj dobrze poprzednie posty. Entropia w tym przypadku to termin nie fachowo użyty bo entropia to nie jest rozkład i destrukcja. Dyskusja dotyczyła nie naukowego użycia terminu. Jednak pozostając w tym temacie uważam że powinna być dwójka metafizyczna, dynamika i statyka, Yang i Yin.

Co się tyczy Niebiańskiego Chóru czy możliwe jest by nowo przebudzony muzułmanin uwierzył mistrzowi pochodzącemu z kręgu kulturowego, który jest ucieleśnieniem dla niego wszystkich grzechów, chyba raczej posądzi go o próbę prania mózgu.
Mag to nadal człowiek, a im wyżej się pnie tym boleśniejszy może być upadek (pamiętaj o pysze, korupcji, strachu i nephandi).

Pozdrawiam wszystkich Komtur.
 
Komtur jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem