Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-09-2008, 23:38   #28
Komtur
 
Komtur's Avatar
 
Reputacja: 1 Komtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputację
Odpowiedź dla MigdaelETher.

Wiem że to tylko gra, ale to odniesienie WoDa do naszego świata, to że gdy się widzi w TV Michaela Jacksona i się myśli "cholera, to przecież wampir", to że gdy idzie się wieczorem koło starego domu zarośniętego bluszczem czuje się bliżej nieokreślony niepokój (a może tam mieszkają upiory), to dopasowanie mistyki świata mroku do naszych realiów sprawia że te gry są takie fajne.

Na cytat odpowiem dwoma cytatami.

"Materialna rzeczywistość jest wszechzmysłową halucynacją, co do której zgadza się większość ludzi."

"Mimo, że pojedynczy Śpiący mają mały wpływ na naturę rzeczywistości, to ich połączone wierzenia są niewiarygodnie potężne. Jak mówią, siła tkwi w liczbach i przez to statyczna rzeczywistość jest potężna ponad wyobrażenie."

Te trzy zdania pokazują że jednak ziemia miała w pewnym okresie kształt płaski, bo niezależnie od kraju, kontynentu i religii prawie wszyscy ludzie w to wierzyli. A tak na marginesie co wam przypomina zdanie "Reality is a lie".

Co do psychiki magów, to masz rację że nie są tacy jak zwykli ludzie, siły i moc z jakimi obcują sprawiają że są jeszcze bardziej szaleni.

Z tego co piszesz Migdael mam wrażenie że źle zrozumiałem teorię Junga. Wydaje mi się że jest ona taka: Powszechna nieświadomość ludzka to wspólne dla wszystkich ludzi zachowania (niezależnie od kraju, wiary, wychowania itp.), ukształtowane w prehistorii w drodze (prawdopodobnie) procesów ewolucyjnych. Jeżeli dobrze myślę to nie widzę związku z kosmologią Maga, a jeśli źle myślę to proszę o wyjaśnienia.

Laser mógłby zostać uznany przez śpiących w średniowieczu za magię (ludzie wtedy jeszcze wierzyli w magię), a latający statek za diabelską maszynę. Wszystko to mogło się zmieścić w ramach wiary.

A teraz Entropia. W Magu napisane jest że dynamika to ruch i ekspansja, a więc gdy entropia przyjmie wartość zero, to wszelki ruch zanika, natomiast gdy wartość entropii rośnie to wzrasta ruch cząsteczek i możliwe jest zaistnienie reakcji chemicznych (czyli tworzenie i zmiana), czyli wypisz wymaluj dynamika. Także procesy rozkładu, które są zazwyczaj procesami przemiany w inne związki wymagają ponad zerowej wartości entropii (im wyższa wartość entropii tym te procesy są szybsze, termodynamika).

Co do Chórzystów to nie atakuję wzorca którym kierowali się autorzy, ale samą tradycję, która funkcjonuje mimo tak wrażliwej kwestii jaką jest religia (nawet dla przebudzonych).

Czasami ostro odpowiadam na zdania typu że jestem ignorantem bo w dodatku takim a takim jest wszystko wyjaśnione, a osoba pisząca nawet w skrócie nie przedstawia jakie te wyjaśnienia są. Dlatego pytam cię jak w dodatku Book of Mirrors autorzy wyjaśniają że pewne elementy rzeczywistości są stałe a inne zmienne.

Odpowiedź dla Aschaar

Na większość twych argumentów odniosła się MigdaelEther, dlatego odniosę się tylko do kwestii innego postrzegania rzeczywistości przez magów. Skoro magowie wyzbywają się naleciałości świata śpiących to czemu te podziały wśród nich są tak wyraźne? A czy nowo przebudzonym magom nie narzuca się innych stereotypów podczas treningu w danej tradycji?

Odpowiedź dla Johana Wathermana.

Sporo z mojego punktu widzenia znajdziesz w " odpowiedziach dla MigdaelETher". Nie mam jedynej słusznej wizji Maga, a co do entropii to chodzi mi o termin który jest nie adekwatny do opisanego zjawiska bo dotyczy zarówno procesów kreacji jak i rozkładu. A co się tyczy chemii to jest jeszcze jeden stan skupienia materii zwany plazmą (powszechnie występuje w gwiazdach).

Odpowiedź dla Qumi

Mag Wstąpienie porusza skomplikowane kwestie, więc trudno czasami jest je zignorować. Ale zachęcam do jego przeczytania, na pewno zrobi wrażenie.
 
Komtur jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem