Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-09-2008, 18:33   #14
Cedryk
 
Cedryk's Avatar
 
Reputacja: 1 Cedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputację
Tak jak już wcześniej mówiłem Amyst
Przeczytaj jeszcze raz albo dwa tekst to zauważysz tych kilka błędów interpunkcyjnych np. brak kropki albo przecinka.

Cytat:
Ja wam powiadam, że tak. Nie wiem, czy po prostu ich zabił, czy też może torturował, ale zrobił to tak skutecznie, że wszyscy zastanawiali się, gdzie zniknęła ta, wówczas, sławna i silna banda zbójów.
Ja wam powiadam, że tak. Nie wiem, czy po prostu ich zabił, czy też może torturował, ale zrobił to skutecznie. W tym to czasie rozpłynęła się jak sen złoty sławna i silna wówczas banda zbójów. Pytacie jaka, a to już inna opowieść.

W tekstach liczby najczęściej pisze się, a nie używa cyfr, to lepiej wygląda. Opowieść w końcu to nie arkusz kalkulacyjny. Popraw jeszcze ten błąd.
Nazwy własne piszemy wielką literą.

Historia ciekawie przedstawiona, a to się liczy najbardziej.

***

Ppaatt1 musisz przemyśleć jeszcze raz historię. Nie staraj się na siłę pisać zdań wielokrotnie złożonych. Tej sztuki jeszcze nie opanowałeś/łaś. Przeczytanie i zrozumienie historii sprawiło mi wiele trudności, właśnie przez nadużywanie zdań wielokrotnie złożonych.

W końcu, jako kto maskował się jego ojciec, jako niszowy kowal, czy jako jakiś murarz.

Cytat:
kowal pracujący w niszowym zakładzie kowalskim
Cytat:
Gdyby to jeszcze było zwykłe pracowanie bez umowy u jakiegoś architekta,
Zresztą, co to znaczy niszowy zakład kowalski, w niszach kują czy co. Nie wiem może chodziło ci o kowala partacza działającego bez zezwolenia Gildii Kowali.
W warhammerze nie ma umów pracowniczych, bynajmniej nie tak jak to się dzisiaj rozumie. Nie ma więc też, czegoś takiego jak nielegalna praca. Nielegalne było partaczenie, czyli praca bez zgody gildii, ale kary były surowsze i szybciej egzekwowane przez członków danej gildii.

Czasowo świat młotka odpowiada w przybliżeniu epoce renesansu w historii naszego świata.

Musisz dokładnie przemyśleć jeszcze raz treść. Pokażę ci na przykładzie jak można poprawić historię Neera.

Cytat:
Neer, starał się wykonywać zadania jak najlepiej, niestety nie zawsze szło jak po maśle, np. wiele razy ofiary za którymi szedł zrozumiały ,że ktoś ich śledzi, to była kwestia sekund, musiał coś szybko zrobić inaczej zaraz pojawiła by się straż. Na szczęście był celny, szybkim ruchem ręki mógł ładnie trafić przeciwnika w plecy, bądź inną część ciała, ale mimo takich zdolności odnosił rany, przez co pojawiały się blizny.
Neer starał się wykonywać zadania jak najlepiej, niestety nie zawsze wszystko szło po jego myśli. Zdarzało się, iż upatrzone ofiary orientowały się, iż są śledzone. Wielokrotnie tylko szybkie decyzje ratowały go przed wpadnięciem w ręce straży miejskie czy też ochrony celu. Atutem jego było miotanie noży. Szybki, celny rzut kończył życie celu. Mimo swoich umiejętności jemu też zdarzało się otrzymać rany. Chociaż rany z biegiem czasu zdarzały się coraz rzadziej, kolekcja blizn rosła.

Oczywiście liczby piszemy, a nie przedstawiamy cyframi.
 
__________________
Choć kroczę doliną Śmierci, Zła się nie ulęknę.
Ktokolwiek walczy z potworami, powinien uważać, by sam nie stał się potworem.
gg 643974
Cedryk vel Dumaeg czasami z dopiskiem 1975

Ostatnio edytowane przez Cedryk : 13-09-2008 o 08:58.
Cedryk jest offline