Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-09-2008, 08:15   #17
Maciekafc
 
Maciekafc's Avatar
 
Reputacja: 1 Maciekafc wkrótce będzie znanyMaciekafc wkrótce będzie znanyMaciekafc wkrótce będzie znanyMaciekafc wkrótce będzie znanyMaciekafc wkrótce będzie znanyMaciekafc wkrótce będzie znanyMaciekafc wkrótce będzie znanyMaciekafc wkrótce będzie znanyMaciekafc wkrótce będzie znanyMaciekafc wkrótce będzie znanyMaciekafc wkrótce będzie znany
Zagłosowałem na 'kończące się źle', 'długie z wyczerpującymi opisami', 'w klimatach fantasy. Czemu nie chcę happy endu? Gettor pisze dobrze. Obrzydzenie po heroic fantasy. Przeczytałem kilka Drizztów, Salvatore przeplatał części koszmarne, z całkiem dobrymi - jednak we wszystkich książkach uderzała mnie ta nieśmiertelność Drizzta. (do tego dojdzie Artemis i Bruenor). Poza tym, dosyć rzadko czytane książki przeze mnie kończą się źle. Motyw happy endu jest dla mnie za bardzo oklepany.

Długie, wyczerpujące opisy. To bardzo pomaga 'wejść' w książkę, a także dużo wyjaśnia. Jeżeli autor ma tę lekkość pióra to czytanie staje się wielką przyjemnością.

No i świat fantastyczny. Lubię, naprawdę lubię oderwać się od codzienności i razem z bohaterami przeżywać ich przygody.

Wahałem się nad 'dużą ilością walk' i zagadkami. Owszem, może być jeżeli autor ma (co do zagadek) genialne pomysły, (walk) genialne opisy. M.in. Andrzej Sapkowski szczegółowo opisuje starcia.
 
Maciekafc jest offline