Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-09-2008, 16:13   #16
maciek.bz
 
maciek.bz's Avatar
 
Reputacja: 1 maciek.bz jest jak klejnot wśród skałmaciek.bz jest jak klejnot wśród skałmaciek.bz jest jak klejnot wśród skałmaciek.bz jest jak klejnot wśród skałmaciek.bz jest jak klejnot wśród skałmaciek.bz jest jak klejnot wśród skałmaciek.bz jest jak klejnot wśród skałmaciek.bz jest jak klejnot wśród skałmaciek.bz jest jak klejnot wśród skałmaciek.bz jest jak klejnot wśród skałmaciek.bz jest jak klejnot wśród skał
Już spieszę z odpowiedzią na wszystkie pytania.

Cytat:
1. Czy jakaś mapka by się nie dała zrobić? Mówiłam już, że z geografią u mnie kiepdko, jak nie mam narysowane, to nie wiem, gdzie jesteśmy... a to dość istotne raczej. Czyli gdzie te dworki dwa i klasztor względem siebie.
2. 10 było rezunów? I dworek zdobyli? Eeee? Ilu ludzi było w dworku Kreczyńskiego i jak on był umocniony? (Nuszyk tu bywała, więc pewnie wie). Poza tym, we wstępie hultai było 20.
3. Skąd wiemy, że ci od klasztoru i ci od jednego i drugiego dworku to ci sami?
4. Byli konno?
5. I najważniejsze - gdzie pojechali?
6. Poza tym - co dało dokładne terenu przepatrzenie?
1.Mapki niestety nie mam, ale to nie jest takie trudne. "Były jednak znaczne grupy, które łamały prawo i bojąc się kary, uciekały na Dzikie Pola. Jedna z takich właśnie grup, licząca 20 chłopów-rezunów, złupiła po drodze łubieński klasztor kamedułów, kradnąc wszystkie wota ofiarowane Matce Boskiej Łubieńskiej przez ród Wiśniowieckich oraz monstrancję i krucyfiks ze złota, podarowane klasztorowi przez króla. Jadąc w kierunku Dniepru, zbiegli zbóje napadli także na dwór pana Ostenki pod Chorolem, porywając jego córkę. Następnie splądrowali włości Kreczyńskich w Wyżnych Mogiłach, mordując rodzinę i biorąc w jasyr jedną z panien"
2.Przepraszam, mój błąd. Zbójców było oczywiście 20. Nuszyk owszem bywała, ale niby czemu miała by zwracać uwagę na umocnienia? Parobków było kilkunastu, w sumie tyle. Drewniana palisada stanowiła jedyną ochronę dworku.
3.Potwierdzają to relacje chłopów.
4.Gdy atakowali, nie. Ale później mogli zdobyć konie.
5. W stronę Dzikich Pól, klasztoru, dworu pana Ostenki.
6. Zobaczyłaś ślady koni. Większe skutki opiszę w następnym poście.



Mój post pojawi się po poście LordSmallwood. Jeśli on nie odpisze do czwartku, wrzucam post.
 

Ostatnio edytowane przez maciek.bz : 28-09-2008 o 16:16.
maciek.bz jest offline