Wątek: Earthdawn
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-10-2008, 17:51   #13
Tremere
 
Tremere's Avatar
 
Reputacja: 1 Tremere nie jest za bardzo znany
W sumie wielka szkoda, że ED tu nie funkcjonuje. To jeden z tych systemów, których wydanie w Polsce odświeżyły rynek wypełniony WFRP. Wielu znudzonych Starym Światem uciekło wtedy do Barsawii.
Ja sam prowadziłem ten system przez dłuuugie lata, w zasadzie jedną kampanię, z tym samym trzonem postaci (pozdrowienia dla Ainora i Essi). I wiem, że system ten ma potencjał. To heroic fantasy w każdym calu, ale jest tu też sporo miejsca na mroczne klimaty z Horrorami.
Nie każdemu pasuje w szczególności natężenie magii. Wielu graczy odstręcza danie wojownikowi możliwości "ślizgania się w powietrzu" itd. I doskonale te obiekcje rozumiem, nie każdy lubi grać postacią "nierealną". Wg mnie jest na to rada - można magiczne zdolności przedstawiać graczowi jako wewnętrzne, troche tylko niezwykłe, heroiczne zdolności. Probowano to mniej wiecej opisać w wydanym u nas "Pierścieniu tęsknoty" [książka jest straszna jeżeli chodzi o poziom literacki, ale mniejsza o to]. Bohater po prostu lepiej czuł się kiedy był niewidoczny, kiedy stał za plecami wroga. Inaczej opuszczały go siły i pewność siebie. Przodem do przeciwnika był tylko pastuchem
 
__________________
Valar morghulis. Valar dohaeris.
Tremere jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem