Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-10-2008, 18:33   #41
Johan Watherman
Moderator
 
Johan Watherman's Avatar
 
Reputacja: 1 Johan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputację
Przekonanie magów to nie wygrana Wojny Wstąpienia. Liczy się przekonanie mas, śpiących. To trwa znacznie dłużej, zmiana paradygmatu bywa długa.

Choć według autorów to nie takie proste. Tym skomentuje te słowa. Autorzy mówią ze nie takie proste – tak jest. Poza tym oświecenie bywa różne dla każdego maga. Nirwana, wszechwiedza czy akceptacja wszystkiego – te wszystkie wizje występują.

Ehhh... Istnieje coś jak przyzwoitość. Poza tym mag ma zwykle wolność wyboru. W zasadzie jakby znikła Technokracja to Tradycje mogły by się pożreć chociaż interes Wojny Wstąpienia dalej jest. Ochrona śpiących, walka z Nephandi. Tyle ze powodem sporu byłaby wizja oświecenia. Teraz nie jest to tak absorbujące z powodu oporu którego trzeba stawiać Unii.
Lecz spory zawsze gwarantuje nam Metafizyczna Trójca. Znajdą się przedstawiciele jej sił.
Co zaś przejścia na stronę Technokracji zobacz jeden z zapisów w podręczniku „konspirowanie z wrogami Wstąpienia” jak mnie pamięć nie myli (dokładność cytatu) jest poważnym przewinieniem w Tradycjach.
Ponadto pamiętaj że WoD to świat szarości.

Że nie widzisz problemu nie znaczy że gonie morze być. W pewien specyficzny sposób ruszyłeś na krucjatę przeciw systemowi jakiemu jest Mag. Spójrz na całokształt, podważ istnienie magy dla systemu, avatarów i podobnych argumentując nowymi systemu filozoficznymi, logicznym rozumowaniem bo to też się da przy odpowiednim natężeniu woli. Jak wiemy nie ma argumentu którego nie można zbić. Silny argument zbijesz brakiem tegoż, brak argumentu głupotą. Potem głupotą z sama sobie i dyskusja toczy się dalej kiedy nikt nie przekona Cię do innych racji, a Ty będziesz trwać w przeświadczeniu iż Mag jest „systemem pełnym głupawek”. Dlatego nie żałuj sobie i podważ podstawy systemu, fundamenty wspierające wszystko na czym system stoi, bo chociaż autorzy mówią inaczej tak nie może być jak wywnioskujesz ze swego rozumowania. Będziesz zadowolony, my zaniechamy dyskusji.
Mam nadzieje że wybaczysz mi tą ironie.

Ostatnie zaś Twe słowa traktują nie zagadnienia lecz mej osoby i pozwolę sobie nie odnieść się do tych słów. Wszelakie porównania pozycji dyskutanta, ich omowa i podobne mogą z powodzeniem znaleźć się na mojej skrzynce PW. To nie tyczy zagadnienia. Zaznaczam że moja powyższa wypowiedź tyczy się raczej nie natury dyskutanta, a dyskusji.
 
__________________
Otium sine litteris mors est et hominis vivi sepultura.
Johan Watherman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem