Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-10-2008, 23:16   #28
Marcys
 
Reputacja: 1 Marcys nie jest za bardzo znanyMarcys nie jest za bardzo znanyMarcys nie jest za bardzo znanyMarcys nie jest za bardzo znanyMarcys nie jest za bardzo znanyMarcys nie jest za bardzo znany
Obserwując całą sytuację przyszedł mi do głowy pomysł jak być może rozwiązać ten problem:

Dlaczego gracze powinni wiedzieć ile sukcesów otrzymali na danym teście? W końcu ukrywając się w zaroślach ciężko powiedzieć czy naprawdę jest się niewidoczny, a gotując zupę zawsze robi się ją najlepiej jak się umie. To, co możemy obserwować to efekty, czyli to, co wynika z naszego sukcesu lub porażki. A gdyby zostawić mechanikę zupełnie MG, razem z informowaniem graczy o wynikach ich obserwacji np. "nie kupujesz jego aktorstwa", albo "czujesz się naprawdę przestraszony". W końcu skąd mam wiedzieć inaczej tylko jak obserwując reakcję jakie wrażenie zrobiło na kimś moje zachowanie ?
Analogicznie w 90% rzutów (pomijam tutaj Taumaturgie, gdzie czasami trzeba rozdzielić jakieś sukcesy pomiędzy możliwe efekty). To niewiele więcej pracy dla MG, a kontrola nad całą sytuacją pozostaje tylko i wyłącznie w jej ręku. I, mam wrażenie, nie byłoby tej dyskusji.

Co Wy i MG na to ?
 
__________________
Death to all who oppose...Aww, look, a bunny ! xD
Marcys jest offline