Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-10-2008, 15:22   #96
Hellian
 
Hellian's Avatar
 
Reputacja: 1 Hellian jest godny podziwuHellian jest godny podziwuHellian jest godny podziwuHellian jest godny podziwuHellian jest godny podziwuHellian jest godny podziwuHellian jest godny podziwuHellian jest godny podziwuHellian jest godny podziwuHellian jest godny podziwuHellian jest godny podziwu
Anka, otarłszy łzy płynące z oczu, poczuła się dużo lepiej. Przecież nawet histeryczny śmiech jest śmiechem
I pewnie dzięki niemu, kiedy usłyszały i zobaczyły niezwykłe fajerwerki, nie wystraszyła się tak bardzo jak powinna.
- Wysadzili samolot. To dobrze, bo to znaczy, że wróci niedługo reszta żołnierzy – powiedziała głośno do Marie i dzieci. Niezależnie od tego, czy domyślała się prawdy, słowa porządkują rzeczywistość, a nazwane zawsze jest mniej straszne.
- Właśnie, pomódlmy się, aby dotarli do nas bezpiecznie – zareagowała, gdy Marie się przeżegnała. Miała nadzieję, że jej słowa uspokoją i zakonnicę i maluchy. Uklęknęła do modlitwy.
Przy akompaniamencie wybuchów rozbrzmiało Ojcze Nasz, mówione najpierw zbyt szybko, lecz i tak pomagające odzyskać spokój, skończone już w skupieniu, przez chór damskich i dziecięcych głosów.
Potem kazały dzieciom „zająć pozycje”, tak by nie narażały się na przypadkowe kule.

- Chyba pójdę zapytać de Werve,a, co mam robić. – mówiła cicho do Sophie Torecci - Przyzwoicie strzelam, a przecież chodzi o to by nie wpuścić tu Simba. – spojrzała na okno, przy którym wcześniej zamierzała się ulokować - Przydam się chyba jednak bardziej przy murze niż tu. Porucznik nie za bardzo ma w czym wybierać – uśmiechnęła się do Włoszki – może nie odeśle mnie do kuchni.
- A Maria i Terasa potrafią strzelać? Bo mam dodatkowy karabin. Macie w misji inną broń poza twoją strzelbą na słonie? – znowu się uśmiechnęła.

***

Po chwili odnalazła Lamberta.
- Gdzie mam zająć pozycję, poruczniku? Pilnujemy wszystkich stron, czy koncentrujemy się na bramie? Mało nas – przygryzła wargę, zaraz pożałowawszy tych oczywistych słów.
 
Hellian jest offline