Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-10-2008, 17:21   #495
Eliasz
 
Eliasz's Avatar
 
Reputacja: 1 Eliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputację
Żeby odpowiedziec na wszystko - głównie Welinowi potrzeba mi trochę czasu, póki co tylko podkreślę, że sam fakt iż niepoprawiona rozmowa Manjego i jej końcówka znalazła się w sesji nie znaczy, że w takim stanie pozostanie. To już zostało uzgonione i ustalone i nie było sprzeciwu. Manji po prostu zagalopował się trochę z czarem, a ja wklejałem bardzo długi post w którym 90% treści to była rozmowa. Zrobiłem to może nieco przedwcześnie, ale chciałem już wkleić własnego posta - właśnie na moment w którym manji odjeżdża. Dopiero końcówka namieszała w szykach, ale i Manji zrobił ją pod wpływem błędu.

Co zaś się tyczy moich zadań to z pewnością w miarę wolnego czasu wrzucę opis świata widziany oczami przeciętnego człowieka. No ale po prawdzie to będzie to świat na pograniczu warhamera i erthdawna. Bardziej erthdawn niż warhamer, ale na pewno z elementami tego ostatniego. W praniu wszystko wyjdzie i się wyjaśni, bo na razie to przyrównanie i tak nic nowego nie wnosi.

Niebawem podniosę też temat rytuałów - być może Smoqu byłby równie zainteresowany tym tematem, może i Obce. Na razie wspomnę tylko, że w działaniu czy rzucani jest zbliżony do magii rytualnej z warhamera. Znacznie dłuższe i bardziej pracochłonne paranie się magią, za to efekt bywa dużo dłuższy bądź silniejszy od przeciętnego czaru. Kapłanowi może pasować jakiś rytuał, ale nie jest to coś czym magowie powszechnie się zajmują.

Cedryk:

Czyli rzucił wbrew twoim zasadom, bo na tak niskim poziomi, jakie mógł mieć szanse rzucenia czaru 60%, więc teraz pytam się Kset czy znów stosujesz sławetne dodatkowe ułatwienia w rzucaniu czaru za ładny opis.
To jest główne pytanie, czemu ten czar mu wyszedł, gdy nie miał prawa wyjść.

Manjemu wyszedł czar, rzuciłem kością tak jak rzuciłem na jego długosć ( choć rzucałem już po fakcie opisu). Teraz biorę do ręki kości i na trzy rzuty 2 razy mu wyszło ( to więcej niż w warhamerze ) więc jak to że czar nie miał prawa mu wyjść?? To tak jakbyś mówił, że tylko przy 100% szansie czar wychodził.

Inną kwestią jest FAKT iż podchodzę bardziej fabularnie do działań graczy nie wykonywanych w trakcie walki , czy tuż przed nią. To nieco zwiększa zakres i możliwości magów, aczkolwiek kiedy sytuacja wymagać będzie rzutu a walki nie będzie, wówczas poproszę o rzut. Tak samo zażądam rzutu widząc nadmierne wykorzystanie powyższej zasady.
 

Ostatnio edytowane przez Eliasz : 20-10-2008 o 17:33.
Eliasz jest offline