Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-10-2008, 14:20   #521
Wellin
 
Reputacja: 1 Wellin ma wyłączoną reputację
Manji, miło, że chcesz dyskutować, jednak nie dalej niż post wcześniej stwierdziłeś, iż rezygnujesz nie chcąc tracić czasu na grę, która nie ma sensu i nie sprawia ci przyjemności. Czemu więc chcesz tracić czas na dyskutowanie o czymś z czym nie masz już nic wspólnego?

Ponadto czemu robić to na PW? To, co sugerujesz może potencjalnie prowadzić tylko do jednego: ustalania reguł magii i realiów świata poza kontrolą MG i wiedzą graczy i w konsekwencji do kolejnej wojny o opisy i mechanikę. A tego właśnie nie chcę robić. Jak sobie przypominasz, to właśnie niespójne i niezbalansowane udziwnienia były tym, co rozpoczęło tą dyskusję. I tym, co spowodowało, że Corum okazał się być postacią niemożliwą do zaakceptowania w obecnej formie.

I nie, nie chcę wracać do rozmowy o żywiołach. Spędziłem dobrych kilka godzin, usiłując przekonać ciebie i Kseta, że wprowadzenie piątego żywiołu drewna, do czterożywiołowego świata, które ty chciałeś przeforsować, nie jest dobrym pomysłem. Przedyskutowałem to z tobą szczegółowo nie dochodząc do kompromisu. I nie chcę kontynuować tej rozmowy dłużej.

Ogólnie rzecz ujmując, dalsze dyskusje uważam za w dużej mierze zbędne. System zapewnia ramy których trzeba się trzymać. Gracze zapewiają interpretację tych ram. MG trzyma rękę na pulsie i zapewnia kontroluje nad drobnymi modyfikacjami w stronę fabularnego opisu świata.

Tyle na ten temat.

Jako Garret mam swoje teorie na temat działania magii. Swoja szczegółową wizję świata, tego jak funkcjonuje – kompatybilną przy tym z systemem a co za tym idzie z wizją innych graczy. I jest to wizja magowska. Turgas ma swoje teorie na temat działania magii. Swoją interpretację magii. I jest to jego wizja, kompatybilna z wizją innych graczy. Wspólnym mianownikiem jest system. I niczego więcej tu nie trzeba.



Odnośnie wcześniejszych komentarzy... nie chcę wchodzić w prerogatywy Kseta, ale jedna odpowiedź aż ciśnie się na usta.

„Na wyspach był mocno różny obraz druida”.

I TO Manji, jest tu problemem. Wyobraziłeś sobie inny, nowy i dziwny obraz. Wprowadziłeś go do świata. Stworzyłeś ot, tak nowy kraj. I nie poinformowałeś nikogo. Jeśli masz chorą nogę, co uniemożliwia opisanie owego nowego i dziwnego obrazu, to buduj postać według systemu.
 
Wellin jest offline