Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-10-2008, 20:55   #99
Wernachien
 
Wernachien's Avatar
 
Reputacja: 1 Wernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodze
Astropia - czyli jak Barbie staje się łowcą

Przed filmem obejrzałam trailer i zbudowałam w głowie obraz okropny i niskobudżetowy. Wzruszyłam jednak ramionami - nie opakowanie się liczy.

Hildur, klasyczna Barbie, na skutek nieszczęśliwych zbiegów okoliczności miała rozpocząć prace w miejscu, w którym pełno jest dziwaków, o realnym zyciu tak nudnym, że nawet w nim nie rozstają się z nawykami z gier: sprzedawcy gier RPG, maniakalni fani komiksów i filmów fantasy - wszyscy wyglądający jak najwięksi życiowi nieudacznicy. Brutalne przypomnienie o tym jak w świecie "normalnym" postrzegani są gracze ;]


Film okazał się błyskotliwy w szczegółach Wyśmiewał nie tylko lansowaną sztuczność, ale także odrealnienie środowiska RPG. Nie wyobrażajcie sobie tutaj jednak górnolotnych przesłań i morałów - nie ma ich tutaj. To nie historia, która skarci jedną ze stron wskazując słuszną. Hildur nie przechodzi dramatycznej przemiany, a RPGowcy pozostają dziwakami. Historia z happy endem, pozostawiająca z uśmiechem na ustach.

7/10
 
Wernachien jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem