Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-10-2008, 15:31   #4
Kerm
Administrator
 
Kerm's Avatar
 
Reputacja: 34773 Kerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Arslan Zobacz post
Jeśli na przykład Postać jest dajmy na to Niemcem, ale mieszka w Londynie. Czy trzeba w umiejętnościach napisać ze umie posługiwać się Angielskim i niemieckim ?? Jeśli to wynika z historii postaci ??
Cytat:
Napisał merill Zobacz post
Umiejętności, języki: (...)To samo dotyczy języków, to ile postać ich zna, ma mieć uzasadnienie w historii postaci.
Sądzę, że:
W dziale "znane języki" musisz wypisać wszystkie, jakie znasz (pewnie z adnotacją 'perfekcyjnie', 'dobrze', 'tylko w piśmie' itp.), zaś w historii powinno znaleźć się uzasadnienie - skąd Niemiec mieszkający w Londynie zna dialekt kantoński czy język migowy Indian Północnoamerykańskich. Znajomość języka angielskiego i niemieckiego też wypadałoby uzasadnić, choćby w jednym zdaniu.

Osobiście również sądzę, że jeśli w historii ktoś napisze, że uczył się dziesięciu języków, zaś w "umiejętnościach, językach" ich nie wymieni, to MG potraktuje to jak "uczył się, ale nie nauczył".
Przynajmniej ja bym tak zrobił
 
Kerm jest offline