Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-12-2005, 19:31   #12
inwyt
Banned
 
Reputacja: 1 inwyt nie jest za bardzo znany
Cytat:
Napisał Ribesium
A ja mam wrażenie, że ducha czytania zabijają lektury szkolne.
Ostatnio w szkołach zaczyna się wprowadzać jako lektury także ksiażki współczesne i to młodzieżowe, np. Wiedźmina. I jakoś to chyba nie zachęciło nikogo do czytania. Bo to nie dobór lektur jest zły, tylko przymus jak zawsze odrzuca - jak coś trzba robić to się odechciewa z zasady, choćby to coś nie wiem jak miłe było. A że lektury nudne także pozwolę sobie się nie zgodzić, poprostu każdy lubi coś innego i może się trafić i tak, że lubiany gatunek przerabia się przez tydzień a nielubiany przez miesiac. Bywa. Ale myślę, że tak naprawdę decydujące są dwa czynniki, wymienione już przez Rodogora i Sayane, czyli brak zachęty w domu i zaporowe ceny ksiażek. Od jakiegoś czasu przestałam na przykład znajdować w księgarniach tanie wydania - znikły zupełnie takie np. Wiedźminy na papierze z odysku i inne podobne. A co nowe wydanie, co nowa pozycja, to bardziej kolorowa i papier bardzej śliski, itp. itd. Tak jakby ludzie ksiażki kupowali tylko na prezenty i jakby musiały wyglądać lepiej niż barwne gry komputerowe...
 
inwyt jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem