Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-12-2005, 21:43   #40
Nassair
 
Nassair's Avatar
 
Reputacja: 1 Nassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwu
Cytat:
Napisał Yarot
...a widzę, że rozdźwięk jest wyraźny. To może sprecyzowanie jest konieczne.

Mam nadzieje że to nie z mojej winy . Wracając do tematu..., chodziło mi o to, aby to graczom właśnie pozostawić swobodę w podejmowaniu decyzji, jak przekazać jakie wiadomości. Grałem już na forum w wiele sesji i wiele w tej materii spróbowałem. Najpierw zaznaczę że mój poprzedni post (tak jak i ten) jest całkowicie subiektywny. Tak naprawdę trudno stwierdzić jak jest lepiej. Moim zdaniem czasem efektywniejszy jest PW (kiedy drużyna się rozdziela i każdy ma wykonać coś samodzielnie), po co dziesiątki ukrytych postów kiedy wszystko mogą załatwić dwa dobrze napisane PW. A jeśli działo się coś ciekawego (np. walka) GM zawsze może coś z PW sklecić i dla czytających wysłać w formie posta. Jeśli natomiast gracz ma ochotę podzielić się swoimi odczuciami, na temat właśnie prowadzonej rozmowy przez team, z GM'em aby ten lepiej mógł zrozumieć poczynania jego postaci (w normalnej sesji raczej to nie możliwe, ale tu jak najbardziej), to UW jest bardziej na miejscu. Pisząc w takim wypadku PW trzeba cytować, tłumaczyć co i jak, przeskakiwać pomiędzy sesją, a PW (no przynajmniej ja tak robiłem). Pisząc UW kręcę tylko kółkiem przy myszy, zresztą GM chyba też. Nawet jeśli post miałby być dla "innych" pusty, to myśle że dla osób zainteresowanych jest to sposób wygodniejszy (choć jeśli mogę to staram się zawsze dorzucić jakiś opis dla "czytaczy" ). Dlatego, moim zdaniem, to graczom powinno się zostawić wolną rękę co do decyzji doboru formy przesłania informacji.


Pozdrawiam


8)
 
__________________
And then... something happened. I let go.
Lost in oblivion -- dark and silent, and complete.
I found freedom.
Losing all hope was freedom.
Nassair jest offline