Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-01-2006, 11:33   #32
Darken
 
Darken's Avatar
 
Reputacja: 1 Darken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumny
Ja ze swojej strony, mogę zwrócić tylko na fabularną strone magów. Każdy chiałby pograć kims kto podczas walki trzęsie ziemia, unosi głazy, ciska błyskawice itp.
Problemem jest tylko system czarów jaki jest w Dnd. Mam te 15 czarów, i co właściwe mogę zrobić?
Oczywiście, można stwierdzić że mag specializuje się w jakieś dziedzinie życia, i tam siedzi do koca świata. Można tak, jak najbardziej.
Tutaj znajdziecie uniwersalne zasady magii. Nie chodzi mi o samą mechanikę, ale koncepcje maga. Zobaczcie tylko, i powiedzcie sami co o tym sądzicie.
Fragment
1. Słowo wstępne, czyli kim jest mag w RPG, a kim być powinien

Mag. Czarodziej. Czarownik. Te określenia budzą respekt, szacunek. Wyzwalają dużą dozę rezerwy w stosunku do osobnika, który nosi takie określenie. Dlaczego? Bowiem osoba parająca się magią potrafi nagiąć prawa natury/fizyki do własnych potrzeb. Potrafi zniekształcić rzeczywistość dla osiągnięcia swoich celów a zwykły śmiertelnik nie może temu zapobiec. Dlatego nie jednemu śmiałkowi puściły zwieracze na widok popisowej sztuczki wrażego maga, chociaż w gruncie rzeczy była nieszkodliwa, a pojedynki czarodziejów przechodzą do legendy. A jak to wygląda w RPG?
Ps. Teoretycznie jest to offtopic :P
 
__________________
Mroczna wydawnicza małpa przedstawia Gindie, czyli wydawnictwo fabularnych gier karcianych.
Uuuk.
Darken jest offline