Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-11-2008, 23:50   #3
Avdima
 
Avdima's Avatar
 
Reputacja: 1 Avdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Mira Zobacz post
Chciałam się dowiedzieć trochę więcej o zamierzonym klimacie sesji.
Czy funkcjonowanie w świecie postapokaliptycznym ma przypominać Neuroshimę, czy jest to Twoja własna alternatywa?
Czy jest to sesja psychologiczna, fantastyczna, opowieść drogi, czy będzie dużo walki, intryg itp.
Cóż, to w zasadzie zależeć będzie od graczy. Ja jestem tylko głównym popychaczem fabuły, która już jest ustalona, jednak ich wątki poboczne będą w dużej mierze zasługą graczy.
Ogółem jednak pisząc, małe skupiska ludzkości starają się funkcjonować w zniszczonym świecie, starając się odnaleźć inne grupy. Jaki jest tego cel, zależy od jednostki i wpływu grupy.
Jedni szukają jakiś schronów, które podobno były zbudowane dla "ważniejszych ludzi" na wypadek ataku atomowego, inni mają bardziej uduchowiony cel, widząc wszystko co się stało jako próba od samego Boga.

Co do klimatu, chciałbym, by sesja była mocno psychologiczna. Wpływ zdarzeń na postacie jest dla mnie bardzo ważny, daje lepiej ją poznać i jest po prosu dobrą zabawą, patrzeć jak wszyscy ewoluują na tle mentalnym.
Druga część sesji będzie jak najbardziej fantastyczna, opierając się na narzuconym przeze mnie koncepcie świata (steampunk fantasy) oraz wszystkim tym, co pojawi się w moich postach, gracze powinni sami wymyślić całą resztę.

Co do walki i intryg, będą się pojawiać, ale to w dużej mierze zależy również od graczy. Jeśli ktoś będzie wojował, to będzie miał walkę, jeśli któryś z graczy będzie chciał uczestniczyć w polityce świata alternatywnego (nie ukrywajmy, polityka na ziemi już nie istnieje), to będzie to robił.
Oczywiście nie wykluczam, że czasami po prostu, zrządzeniem losu, gracze będą zmuszani do rzeczy w których niekoniecznie chcą brać udział.

Opowieść drogi, ciekawe stwierdzenie. Zapewne będzie to opowieść o wędrówce postaci, które napotykają wiele przygód, niekoniecznie przyjemnych.
Czy pasuje to do określenia "opowieść drogi" sam nie wiem, ale mam nadzieję, że przybliżysz mi, o co dokładnie chodziło.

Czego nie napisałem jest to, że gracze niekoniecznie będą łazić ze sobą. Rozdzielenia, przymusem lub dobrowolne, będą elementem sesji.
Mam nadzieję, że każda postać będzie indywidualną jednostką, mającą własne zdanie i poglądy (chyba, że ktoś gra kimś słabym psychicznie, któremu łatwo narzucić własną wolę).

Cytat:
Napisał Mira Zobacz post
Edit: Napisałeś "Rekrutacja trwać będzie do dnia xxx" przy czym zaznaczyłeś, że może zostać przedłużona...em, jak to rozumieć?
Tego nie należy próbować zrozumieć.
Kiedy pisałem rekrutację, nie wiedziałem dokładnie, kiedy ją umieszczę na forum, więc nie wpisałem finalnej daty.
Przepraszam za kłopot, poprawiam.

Data zakończenia rekrutacji: 29 listopada 2008, czyli równo dwa tygodnie.


Sesja ma być poważna, co nie wyklucza jednak zabawnych elementów.
Jak w prawdziwym świecie, jeśli coś jest śmieszne, śmiejemy się, jeśli coś jest smutne, smucimy się. Wszystko zależy od tego, co się aktualnie dzieje i jaka jest atmosfera.
Na środku śnieżnego pustkowia zapewne nie będzie nikomu do śmiechu, podczas gdy po dotarciu do schronienia i rozpaleniu ognia wszystkim będzie znacznie lżej i ktoś, dla przykładu, może zacząć opowiadać dowcipy, ot tak, dla pokrzepienia.
 

Ostatnio edytowane przez Avdima : 15-11-2008 o 23:55.
Avdima jest offline