Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-11-2008, 00:01   #64
Terrapodian
 
Reputacja: 1 Terrapodian ma wspaniałą przyszłośćTerrapodian ma wspaniałą przyszłośćTerrapodian ma wspaniałą przyszłośćTerrapodian ma wspaniałą przyszłośćTerrapodian ma wspaniałą przyszłośćTerrapodian ma wspaniałą przyszłośćTerrapodian ma wspaniałą przyszłośćTerrapodian ma wspaniałą przyszłośćTerrapodian ma wspaniałą przyszłośćTerrapodian ma wspaniałą przyszłośćTerrapodian ma wspaniałą przyszłość
Co ostatnio przesłuchałem...

Nyktalgia - płyta "Nyktalgia" - Nyktalgia to typowy przedstawiciel depressive black metalu, w którym to podgatunku dopiero stawiam pierwsze kroki. W przeciwieństwie jednak do większości zespołów dbm, Nyktalgia stawia na szybsze partie gitar, oraz równie szybką perkusję. Dominuje też częściej wokal typowo "blackowy". Ale to co czyni z Nyktalgi depressive black metal to te charakterystyczne krzyki, zawodzenia, jakby dochodziły z izby tortur. Ponadto kompozycja utworów, która jakby nie dopuszczała jakichś "weselszych" partii, oraz teksty pesymistyczne, katastroficzne i dekadenckie. Nie dziwię się, że tego typu zespoły nazywa się "muzyką dla samobójców" - nie ma w nich ani grama nadziei, opytmizmu, tylko ponury, ciemny metal.
Mimo wszystko płytka Nyktalgii o tym samym tytule warta jest przesłuchania. Chociażby, aby poznać charakter gatunku. Potem... można ją pokochać i pozostać przy tego typu zespołach, albo znienawidzić i wziąć się za coś innego. Ja chyba zostanę...

Armagedda - "Echoes in Eternity" - typowy przedstawiciel black metalu. Tyle można powiedzieć o tym zespole. Nie wyrywa się schematom, czego nie lubię. Prezentuje za to ten typ muzyki, od którego powoli się odchodzi i zapomina. Ponadto nie zaciekawi nikogo, kto z metalem nie ma do czynienia od dłuższego czasu. Ot, taki niszowy projekt.

Ungl'Unl'Rrlh'Chchch - drone i Cthulhu? Nie! Nie! Nie! Nie trawię drone doom, ani żadnych podobnych "tworów", oprócz paru kawałków Sunn O))). Byłem zaintrygowany tym projektem, choć podchodziłem do niego z obawą, co szczęśliwie ocaliło mnie od kompletnej utraty zdrowia psychicznego. Na Ungl'... nakłada się szereg dziwnie modulowanych dźwięków basowych. Super na jakiś podkład do filmu, gry... ale jako muzyka to kompletnie odpada...

Lunar Aurora - "Andacht" - LA to wart zainteresowania zespół grający klimatyczny black metal. Płyta "Andacht" prawdziwie mnie zauroczyła, a w szczególności utwór "Der Pakt". Warto dodać, że LA mieści się w dziale "inteligentny metal". Chodzi tutaj o bardzo poetyckie i ciekawe teksty, które w połączeniu z ciekawą muzyką dają wybitny efekt.
 
Terrapodian jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem