Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-11-2008, 14:05   #607
obce
 
obce's Avatar
 
Reputacja: 1 obce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał kset
Morglith moim zdaniem powinien reprezentować brak jakiejkolwiek litości czy współczucia, żądze mordu i krwawych ofiar, oraz nekromancję. 3 elementy w jednym, a razem wystarczająco odróżniają go od innych chaotycznych/złych bóstw
Wiesz, to nie jest dobre wyjście - nie w momencie, w którym kult Morglitha nie jest ukryty i sekretny (jak w podręczniku), ale całkowicie jawny (jak w twojej sesji). Jeśli chcesz postawić nacisk na brak >jakiejkolwiek< litości czy współczucia, to jak wyobrażasz sobie funkcjonowanie dwóch Morglithowców pośród normalnych ludzi (czyli reszty graczy? )?

Twoja propozycja wydaje mi się też źle wyważona - czyste zło, zniszczenie i destrukcja, to także etosy innych bogów - Setha i tego tam innego od kataklizmów. Nie mówiąc o tym, że własne plany, które nie tykają interesów ludzkich trochę sprzeczne są z wizją powrotu na ziemię w gronostajach i koronie.

Cytat:
Napisał kset
W tym kontekście na wyznawców Morglita patrzyłbym się jak na formalną już grupę/ sektę, niemalże gildię o własnych celach, często głęboko ukrytych przed ogółem.
Ta możliwość jest już nierealna. Chyba, że jedynie prawdziwi radykałowie ukryci byliby przed wzrokiem i wiedzą postronnych. Nie chcę się czepiać, ale opisując świątynię w Bogenhofen i Morglithowców jako "nic dziwnego" na świecie skasowałeś tą opcję już w pierwszym poście sesji.

Według mnie najmniejszym złem w tej sytuacji nie tykanie się za bardzo etosu i jedynie dopracowanie samej "ziemskiej" strony kultu.
Ale tu już zamykam paszczę i czekam na opinię Smoqa.
 
__________________
"[...] specjalizował się w zaprzepaszczonych sprawach. Najpierw zaprzepaścić coś, a potem uganiać się za tym jak wariat."
obce jest offline