Wątek: Viva Allracja!
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-11-2008, 21:21   #27
Makuleke
 
Makuleke's Avatar
 
Reputacja: 1 Makuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znany
-Radź sobie sam! - te słowa szczególnie zmartwiły Maahra, „żaboludzi” na razie wyrzucił z pamięci - nie chciał zbyt szybko zniechęcać potencjalnego sojusznika. Całe życie spędził pośród bagien i nie można powiedzieć, że bał się konfrontacji z Lasem, ale liczył na pomoc doświadczonego przewodnika bo samemu mógł szukać drogi bardzo długo. Zastanowił się chwilę nad całą sytuacją i postanowił spróbować jeszcze jednej, być może mało prawdopodobnej szansy.

-A co, jeśli załatwiłbym ci twoje opium? - spytał, mierząc wzrokiem Morgana. - Tyle, że mógłbyś nie wstawać przez miesiąc... Zaprowadziłbyś mnie tam? Co ty na to?

Siv zawiesił głos, czekając na odpowiedź starca. Jego nałóg dawał pewne nadzieje. Co prawda, Maahr nie wiedział, jak może zdobyć narkotyk, ale był pewny, że w dużym mieście o tak złożonej strukturze uda mu się znaleźć jakiś sposób na wywiązanie się z danej obietnicy. Jak jednak mógł się domyślać, podróżnik odrzucił jego ofertę.

-Nigdy przenigdy, za żadne skarby tej ziemi...Ale, mogę sprzedać mapę - odparł po chwili wachania Morgan.

-Mapę? Daj mi na nią rzucić okiem - zaciekawił się Maahr. W końcu mapa to jakiś konkret, na którym mógł oprzeć swój plan.

-Nie mam jej przy sobie. Zresztą i tak ci jej nie pokażę, zanim nie zapłacisz, nie myśl, że jestem taki głupi - odpowiedział z przebiegłym uśmiechem starzec. - Myśl sobie co chcesz, ale nie ma na świecie przewodnika, który by mi dorównał - dodał chełpliwie.

Siv namyślał się przez moment, ale doszedł do wniosku, że musi zaryzykować nawet jeśli miałby kupić kota w worku.
”W razie czego znajdzie się jakiś sposób żeby odzyskać zapłatę.”

-No dobra, mapa powinna wystarczyć. Ile sobie za nią liczysz?
 

Ostatnio edytowane przez Makuleke : 18-11-2008 o 21:23.
Makuleke jest offline