Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-11-2008, 13:05   #94
Gob1in
 
Gob1in's Avatar
 
Reputacja: 1 Gob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputację
Przeklejanie kwestii mówionych przez NPC nie ma na celu wydłużania posta. Potrafię napisać długi tekst opierając się wyłącznie na swojej fantazji...

Zatem - nie jest konieczne, bym to robił. I jeżeli przeszkadza to innym czytającym (przede wszystkim MG), to zrezygnuję z tego.

Z drugiej strony, całkowite pominięcie dialogu (ew. sucha relacja o jego treści), w mojej opinii psuje klimat całego posta.
Styl prowadzenia, jaki praktykuje Irrlicht (a przynajmniej w ten sposób to wygląda), zakłada przekazanie graczowi solidnej porcji informacji, czasem bardziej, czasem mniej szczegółowej, zawierającej niekiedy dość długi wycinek czasowy. W tym okresie może być kilka kwestii/wiadomości, niekoniecznie związanych ze sobą. Nie powtórzenie ich, przynajmniej w części może spowodować dziwny obraz, gdy bohater odpowiada, reaguje, czy w inny sposób odnosi się do np. dialogu, skomentowanego w jednym zdaniu. Zero interakcji, a reakcje bohatera są... dziwne?
Gdyby jednak całkowicie zrezygnować z pewnych powtórzeń (a musisz przyznać, że pewnych spraw, np. wiadomości od burdelmamci, nie przytoczyłem, a jedynie zaznaczyłem istotne informacje), to w zasadzie graczowi pozostałoby jedynie opisywanie przeżyć duchowych prowadzonej postaci, gdyż resztę już wspominał MG.

Podsumowując, ja to widzę w ten sposób:

MG przedstawia jakiś zakres spraw, przeżyć, czynności, które dotyczą BG. Do zadania gracza należy jak najciekawsze (co nie zawsze, mimo szczerych chęci, wychodzi...) opisanie tychże właśnie spraw, przeżyć, czynności. I tylko tyle, a może aż tyle. To MG jest od pchania fabuły do przodu, oczywiście w reakcji na działania podjęte przez BG.
Jak dla mnie, opisując jakąś konkretną, wymyśloną sytuację przez MG, nie można tego zrobić bez pewnych powtórzeń. Choćby po to, by je uzupełnić reakcjami/wtrąceniami postaci.
Powtórzę jeszcze raz - jeśli większości to przeszkadza, to spróbuję zmienić styl pisania.

Uff, długi post jak na komentarze... (widzisz, potrafię bez wklejania... )

Pozdr
 
__________________
I used to be an adventurer like you, but then I took an arrow to the knee...
Gob1in jest offline