Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-11-2008, 13:54   #96
Gob1in
 
Gob1in's Avatar
 
Reputacja: 1 Gob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputację
Masz do tego prawo, Sekalu
W końcu 2 różnych graczy, 2 różne podejścia do gry, za to 1 MG (aż się boję pomyśleć, co z tego będzie ).

OK, spróbuję wystrzegać się przeklejania wypowiedzi NPC (bo chyba opisów nie ruszałem, o ile pamiętam...). Będę te kwestie omawiał "innymi słowy", chociaż nie zakładam, że zawsze będą one krótsze od oryginału.

Co do kreacji świata przez graczy. Wg mnie gracz nie może ruszać fabuły, bo jej nie zna (mam tu na myśli zamierzenia MG co do kierunku, w którym przygoda ma się toczyć). Gracz może opisywać jedynie niewiele znaczące epizody, jakiś trzecioplanowych NPC, to, że zapali papierosa, albo kopnie natrętnego szczura. Ingerencja w fabułę (poza deklaracjami pewnych działań) wymaga konsultacji MG (co zamierzam czynić w razie potrzeby), a dopiero później napisania posta.

Podam przykład - Nowy zmierza (co zadeklarował) ze swoim towarzyszem na Karl-Liebknecht Straße. I tyle. Nie wykroczyłem w zasadzie poza ramy postu MG. Mogę oczywiście opisać w szczegółach ich podróż przez miasto. Tylko co, jeśli MG planuje jakieś starcie z gorylami prześladującego go Kowala? Mogę też opisać, co zastaną na miejscu. Tylko skąd, u licha, mam wiedzieć, jak wygląda ta ulica, czy tam jest więzienie (jako np. ważny element fabuły wymyślonej przez Irrlichta), czy może posterunek Kombinatu? Nie mogę ot tak założyć, że BG dotrze w zamierzone miejsce, gdyż MG może mieć inne zamiary. Wtedy post nadaje się do edycji, a czas poświęcony na jego przygotowanie (a staram się robić to jak najlepiej) - zmarnowany. Tak ważne informacje mogę uzyskać przez konsultacje z MG lub z jego postów. I wtedy dopiero mogę pisać o tych, tak istotnych dla fabuły sprawach.

No i na koniec, drogi Sekalu, chciałbym przypomnieć, że to dopiero mój 2. (słownie: drugi) post w tej sesji. Daj mi się trochę rozkręcić , a później, gdy dalej będę przynudzał, to mi reputację odejmiesz za karę... (bez obrazy, tak sobie żartuję...).

Podr raz jeszcze
 
__________________
I used to be an adventurer like you, but then I took an arrow to the knee...
Gob1in jest offline