Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-11-2008, 14:00   #97
Sekal
 
Sekal's Avatar
 
Reputacja: 1 Sekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputację
Cóż, odnosząc się do przykładu, który podałeś. Prowadziłem sam wiele sesji. I w każdej pozwalałem graczom na opisywanie chociażby tej drogi przez miasto. Tak jak sobie chcieli, najwyżej można było ich nakierować jak to ogólnie wygląda. A czemu? MG nie ma statycznej fabuły, gdzie trzeba się trzymać kolejnych dokładnych punktów. To jak to napisałem w swojej sesji na LI: zrobisz z siebie superherosa i zabijesz 10 goblinów i ogra? Proszę bardzo, zaraz wstawię 10 następnych ogrów. Tu nie ma się co bać, że popsuje się MG fabułę, no chyba, że ma się zamiar zrobić coś faktycznie idiotycznego (raz jeden z moich graczy napisał, jak sam jeden zdobywa żaglowiec abordażem, zanim ktokolwiek zdążył zareagować zrobił 100 rzeczy - tego nie przeżył ).

Oczywiście czasem warto zostawić męczenie się Mistrzowi. Ale to w sumie nie o tym mieliśmy gadać a o przeklejaniu.

Co do rozkręcania się to mam nadzieję, że jakoś tu się wszyscy zgramy, chociaż od początku tej sesji zawsze jakieś małe zgrzyty się pojawiają.
 
__________________
If I can't be my own
I'd feel better dead
Sekal jest offline