Wątek: Tibia
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-11-2008, 18:05   #103
Dreak
 
Dreak's Avatar
 
Reputacja: 1 Dreak ma w sobie cośDreak ma w sobie cośDreak ma w sobie cośDreak ma w sobie cośDreak ma w sobie cośDreak ma w sobie cośDreak ma w sobie cośDreak ma w sobie cośDreak ma w sobie cośDreak ma w sobie cośDreak ma w sobie coś
Cytat:
Napisał arispen Zobacz post
Monotematyczność, liniowa fabuła, schematyczne questy (zabij i wróć) to zakała większości mmorpg. Myślę, że ludzie zamiast się ciągle naparzać z potworami woleli by zagrać w grę w której każdy może być częścią świata. Zamiast armii bohaterów, każdy gracz grałby postacią ze świata: kowalem, płatnerzem, piekarzem, szlachcicem, mistrzem cechu, rzemieślnikiem. Mam nadzieję, że taka gra kiedyś powstanie.

A stricte do tematu mogę powiedzieć, przez długi czas grałem w Tibię z ciekawości spowodowanej popularnością tej gry. Jest na swój sposób wciągająca i mimo ubogiej formy posiada pewną treść jaką jest liczba graczy i duży świat.
Czyli chciałbyś zagrać w średniowieczną wersje "The sims". Taki jest chyba urok tych gier walka mało kto, przynajmniej mi się tak wydaje, grałby w grę której dostajesz "expa" za upieczenie chleba czy wykuty miecz choć znalazła by ona pewnie grono fanów jak każda gra. Do tibi trzeba mieć dystans tak jak już powiedział Bebop ale tak jest z każdą grał np. Diablo itp. Tyle że tibia jest najbardziej popularna i najbardziej dostępna dla różnego rodzaju ludzi i dlatego ludzie przypięli etykietki graczom w tibi to ci co biją matki krzesłami albo to ci co płakali bo ich zabili. Wielu uważa że to tibia robi z ludzi wariatów albo to zwykle kłamstwo bo to samo jest jak już mówiłem w innych graj jak diablo, wow czy inne pomniejsze gry w które się wciągamy i to dzieje się przez człowieka a nie przez grę.
 
__________________
"If you want to make God laugh, tell him about your plans."
Dreak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem