Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-11-2008, 15:18   #105
Latilen
 
Latilen's Avatar
 
Reputacja: 1 Latilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodze
"Czy on wie, o czym myślę? Czy przejrzał mnie na wskroś? Ostrzeżenie dla Zdrajcy? Oby nie."

I patrzył jak zaczarowany za Asmodeuszem. Lot, który jest ekstazą wolności. Wiatr i powietrze, które ochładzają ciało i umysł. Śpiew piór jak kołysanka, jak pieśń pochwalna dla Pana.

I brutalność Azazela. Archanioł, który nie doceniał piękna i ulotności. A może on tylko był racjonalny? Wszyscy bracia, a każdy inny. "Czy Pan myślał o tym, kiedy nas tworzył? Aby każdy z nas był indywidualny? W takim wypadku co z Tronami?

I głos Uzjela. Czy mówił do mnie? Ja czy nie ja mam pamiętać? Jeśli ja to o czym? O Jahwe, o cierpieniu, dobru czy i naszej rozmowie? Ale ta rozmowa ma odbyć się w przyszłości. Teraźniejszy Uzjel nie może wiedzieć tego, co Przyszły Uzjel. Chyba że on też ruszył w przeszłość."

I już już byli na miejscu. Ambu ledwo utrzymał równowagę stojąc, kiedy Azazel puścił jego rękę. Zbyt szybko złożył skrzydła, a nigdy wcześniej tu nie był. Nie pamiętał, żeby się tu znalazł. On maluczki prawie na samej górze nieba? Zrobił kilka kroków i napotkał spojrzenie Doumy. Zawahał się. To już bez znaczenia, nie ma, nie ma nic. Cierpienie i żałość powoli zmieniało się w pustkę w jego duszy.
Choć za każdym krzykiem kolejnego pojmanego, czuł jakby ktoś go przebił mieczem. Kiedy bito buntowników, jakby urywano mu skrzydła. Kiedy wydano wyrok, jakby podrzynano mu gardło.

Nieświadomie ruszył w stronę Doumy, coraz szybciej i szybciej. I już biegł.
- Azazelu! - starał się krzyknąć, ale nie wiedział czy był usłyszany.
Nie wiedział też co zrobi, kiedy go zauważy go Zakfariel, czy kiedy dojdzie oprawcę i ofiarę.

Teraz biegł, a ból zdawał się narastać w duszy.
 
__________________
"Women and cats will do as they please, and men and dogs should relax and get used to the idea."
Robert A. Heinlein
Latilen jest offline