Wątek: Tibia
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-11-2008, 00:18   #114
Gettor
 
Gettor's Avatar
 
Reputacja: 1 Gettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Varg Zobacz post
Dla mnie przesadne granie we wszelkie mmo , to już jest "noliferstwo"
Gratuluję talentu do pisania rzeczy oczywistych. Bynajmniej nie chodzi wyłącznie o to zdanie.

Cytat:
Napisał Varg Zobacz post
(...) a zamiast na piwo (taki przykład) , żuli na PACC'a (...)
Normalnie brak mi słów... "żulenie" kasy na piwo ma być przykładem dobrego zachowania?

Generalnie nikt nigdy nie mówił, że tibia jako gra jest zła. To wszystko zależy od ludzi którzy w nią grają.
Prawda jest taka, że takiemu jedenastolatkowi łatwiej dorwać się do tibii na komputerze niż do piwa (tak wiem, powtarzam się).

A że wszyscy w to grają... no cóż... sami wiemy.

Jednak skoro już czepiamy się porównania tibii do alkoholu to podrążmy trochę temat.

Alkohol jest dla dorosłych ludzi - w umiarkowanych ilościach możemy przy jego pomocy się dobrze zabawić z kolegami, z ojcem/synem obejrzeć mecz itp.

Podstawiając do tej tezy tibię, lub inne MMO, dostaniemy twierdzenie podobne. Większość gier tworzona jest z myślą o ludziach dojrzałych, którzy kupując (lub ściągając...) grę myślą o jej fabule, grafice, engine itp.

CipSoft jest dla mnie przykładem firmy, która ma w głębokim poważaniu nie tyle czas graczy co nawet ich życie. Podsumujmy fakty:

1. Stworzyli grę dostępną dla każdego matoła z komputerem i internetem (ograniczenie do lat 18 na stronie tibii? Kpicie sobie?)

2. Zdzierają kasę za płatne konta (PACC) zakładając, że osoby je kupujące są pełnoletnie - z kontem bankowym, z którego za ów PACC zapłacą (chodzi o to, że akceptując otrzymanie PACC trzeba zadeklarować że ma się co najmniej 18 lat)

3. Co oferują graczom? Może nie będę opisywał, bo zaraz dostanę nerwicy i będzie nieprzyjemnie. Zamiast tego przytoczę fragment z nonsensopedii:

Cytat:
Napisał Nonsensopedia
1996 – powstanie grafiki (namalowanej prawdopodobnie kredkami ołówkowymi lub w Paincie) i kodu gry (napisanego podczas przerwy obiadowej w Notatniku), które w niezmienionej formie przetrwały do dzisiaj.
Podsumowując sądzę, że CipSoft robi wszystko żeby wszystkim, przez duże W, udostępnić grę a następnie od niej uzależnić i niejako zmusić do kupienia PACC.

Czyż nie tak działają dealerzy narkotyków?
"Dajmy pierw za darmo, a potem każmy sobie płacić".
 
Gettor jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem