Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-11-2008, 19:44   #72
Terrapodian
 
Reputacja: 1 Terrapodian ma wspaniałą przyszłośćTerrapodian ma wspaniałą przyszłośćTerrapodian ma wspaniałą przyszłośćTerrapodian ma wspaniałą przyszłośćTerrapodian ma wspaniałą przyszłośćTerrapodian ma wspaniałą przyszłośćTerrapodian ma wspaniałą przyszłośćTerrapodian ma wspaniałą przyszłośćTerrapodian ma wspaniałą przyszłośćTerrapodian ma wspaniałą przyszłośćTerrapodian ma wspaniałą przyszłość
Falkenbach "Heralding" - świetny kawałek folk metalu z wpływami black'u. Folkowe dźwięki mieszają się z ostrzejszym graniem, podobnie jak wokal, który od skrzekliwego zmienia się w czysty. Trudno mi w tym momencie porównać Falkenbach do jakiegoś konkretnego zespołu folk metalowego. Ich gra jest diametralnie różna od Korpiklaani i Finntrolla. Warto przesłuchać, bo kunszt muzycy pokazują (a właściwie jeden muzyk). Utwory Laeknishendr i Havamal zapadają w pamięć.

Cytat:
Napisał Margoth Zobacz post
P.S. Co do pana T. - nie dziwię się, że KelThuzzar nie przypadł Ci do gustu. Z tego co widzę lubisz Black Metal, którego ja nie za bardzo trawie, ze względu na darcie ryja, jak gdyby wokalistę rzeźnik na żywca zarzynał no i ten cały satanizm. Błe.
Stereotyp np. Furia, o której wcześniej wspominałem, na płycie "Martwa Polska Jesień" nie wspomina nic o Szatanie. Poza tym black to nie tylko darcie ryja. Owszem, wokal jest skrzekliwy, ale to nie jest reguła występująca we wszystkich zespołach bm. Wspomnę chociażby o takich tworach jak Summoning czy Lunar Aurora. Można też drzeć ryja i grać bardzo klimatycznie vide Darkspace, choć tutaj muzyka przeznaczona jest dla pewnej, wąskiej grupy odbiorców.

Co do KelThuzzaRa. Przesłuchałem ich twory i są one - obiektywnie ujmując - średnie. I wierzcie mi, że znam zespoły epic/power metalowe, które podpadają pod moje gusta, a pewne utwory uwielbiam ("Triumph or Agony" - Rhapsody of Fire!). A Kelthuzzar jest żenujący - szczególnie przez to, że bardzo często obnosi się z pewną opcją polityczną i nie omieszka dociąć przeciwnej gdziekolwiek się da. Choć akurat nie jest w tym wyjątkiem...
 
Terrapodian jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem